live

Активісти вимагають від САП відновлення справи за фактом незаконного збагачення прокурора Кулика

112.ua Активісти вимагають вжити заходів щодо незаконних дій прокурора Кулика
загрузка...
загрузка...

Є всі підстави і нові епізоди в цій справі для того, щоб її відновити і продовжити

Низка громадських організацій вимагають від САП відновлення справи за фактом незаконного збагачення прокурора Костянтина Кулика.

Про це повідомив голова ГО "Міжнародний антикримінальний альянс" Богдан Воронцов, інформує 112.ua.

"Нагадаю, в 2014-2015 рр. ця скандальна одіозна особа працювала військовим прокурором сил АТО, після чого після заяви нардепа на той час Купрія пана Кулика було залучено як першого чиновника до кримінальної відповідальності за незаконне збагачення. НАБУ вело досудове розслідування, і саме САП склала обвинувальний акт і скерувала до суду.

На початку 2019 року влада декриміналізувала цю статтю, і Кулику вдалося уникнути покарання. З приходом нової влади цю статтю було оновлено. Тому ми сьогодні перебуваємо під САП заради того, щоб подати звернення про притягнення Кулика до відповідальності. Ми вважаємо, що є всі підстави і нові епізоди в цій справі для того, щоб її відновити і продовжити", – сказав він.

"Кілька днів тому ми подавали звернення до НАЗК і НАБУ щодо перевірки декларацій експрокурора про те, що ми точно знаємо про факти, що пан Кулик не вказує все своє майно в деклараціях. Ми проводили кілька акцій, щоб його звільнили з ГПУ. На початку приходу нової влади було створено реформу ГПУ, і, щоб продовжити роботу в прокуратурі, прокурорам потрібно було пройти переатестацію. Пан Кулик її не пройшов і уникав свого звільнення шляхом лікарняних. Однак, як нам відомо з запиту і відповіді на нього, прокуратура відповіла, що жодних довідок щодо цього прокурор не надавав. Тим не менше, будучи на лікарняному, він підписував процесуальні документи, що вже є порушенням.

Також ми зверталися до Антикорупційного комітету, щоб вони подавали звернення щодо звільнення цього прокурора. Підписали це звернення 60 депутатів і подавали Рябошапці (генпрокурор України Руслан Рябошапка, – ред.). Тому сьогодні звертаємося і сподіваємося, що зможемо поспілкуватися з представниками прокуратури щодо притягнення скандальної особи до кримінальної відповідальності й внести нові епізоди в цій кримінальній справі", – додав Воронцов.

Кулик став фігурантом журналістського розслідування програми Bihus.info. За їхніми даними, Кулик надбудував додатковий поверх в елітному ЖК столиці без будь-якої дозвільної документації. Наразі Нацполіція вже відкрила кримінальну справу щодо незаконної надбудови. Проте за час розслідувань пан Кулик встиг узаконити частину надбудови. Так, згідно з витягом з реєстру майнових прав, наприкінці жовтня Кулик зареєстрував частину незаконної надбудови.

"Поки тривають розслідування, поки вони подають заяви до окремих органів щодо цієї справи, 29.11.2019 частину цієї незаконної забудови якимось чином було зареєстровано. Причому, що тут є цікавим… Цікавим є те, що це зробив приватний нотаріус Метелиця Олександр Олександрович. Підставою для цього стала довідка приватної компанії ТОВ БТІ "ЄВРОФАСБ", якщо я не помиляюсь, та експерт Ткачук Павло Валерійович, який, відповідно, видав цю довідку. Таким чином, незаконну надбудову було узаконено", – зазначає нардеп Олена Мошенець.

Крім того, додала політик, приватний нотаріус Метелиця вже не вперше реєструє незаконне майно. І радить звертатися безпосередньо до пана Метелиці та Ткачука, щоб ті надали документи, що дозволили реєстрацію незаконної надбудови.

"Ще один момент щодо нотаріуса. Є інформація, що це не перша справа пана Метелиці Олександра Олександровича, приватного нотаріуса, коли до нього є певні претензії. Мені передали інформацію з ЄДР досудових рішень щодо незаконної реєстрації цим нотаріусом інших об’єктів нерухомості, земельної ділянки. Я думаю, що ми вивчимо це більш детально", – наголосила Мошенець.

Раніше повідомлялося, що 60 народних депутатів, зокрема представники "Слуги народу", "Голосу" і "Батьківщини", підписали колективний запит на усунення Костянтина Кулика. Також підписи за його відставку збирають на сайті офіційного інтернет-представництва президента України.

Кулик став фігурантом журналістського розслідування програми Bihus.info. За даними журналістів, він став власником двох квартир в елітному житловому комплексі в Києві та замовив будівництво додаткової житлоплощі на даху цього будинку.

У 2016 році Національне антикорупційне бюро розслідувало проти Кулика кримінальну справу за фактом незаконного збагачення, але через рішення Конституційного суду про декриміналізацію цього злочину Кулика не засудили.

 

Loading...
Loading...
Loading...