live

"Йолка-2": Як можновладці встановлюють ковзанку біля Офісу президента

Антон Візковський
Антон Візковський
5 Канал Встановлення ковзанки біля ОП

Біля Офісу президента монтують новорічну ковзанку. Матеріали для встановлення споруди привезли 11 грудня. А всі монтажні роботи триватимуть 12 днів.

Директор Національного комплексу "Експоцентр України" (ВДНГ) Євген Мушкін розповів ТСН, що ковзанку встановлюють для популяризації проєкту "Зимова країна на ВДНГ". Євген зазначає, що глава Державного управління справами дозволив організувати місце для проведення дозвілля прямо біля входу в Офіс президента.

Багато користувачів соціальних мереж порівняли встановлення ковзанки з інтернет-мемом “Новорічна йолка”, авторство якої належить четвертому президенту України Віктору Януковичу.   

Мем виник у 2010 році, коли Янукович намагався пояснити ліквідацію наметового містечка підприємців, які протестують проти прийняття Податкового кодексу, і обмовився, використавши замість українського слова "ялинка" російське "ёлка":

"Сьогодні в Києві на тому місці, де стояли палатки, мітингувальники, встановлюється новорічна... йолка, люди будуть скоро святкувати Новий рік. Ми підтримуємо бажання киян жити у спокої, в стабільній ситуації, будемо все робити для того, щоб це відбувалося завжди, був гарний настрій", - говорив Віктор Янукович.

Подібне порівняння у громадян виникло не випадково, адже під час проведення Нормандського саміту в центрі столиці пройшли акції протестів під загальною назвою “Ні капітуляції”. На Банковій біля Офісу Президента мітингувальники вирішили розбити невеликий табір з польовою кухнею, щоб, за їх заявами, дати зрозуміти владі, що не варто здавати інтереси України.

Всі акції завершилися в понеділок і вже через день Державне управління справами поспішно приймає рішення подарувати громадянам можливість безкоштовно кататися на ковзанах прямо біля входу в Офіс президента, тим самим загородивши частину території біля будівлі і не даючи протестувальникам особливо розгулятися.

Цікавий той факт, що екснардеп Юрій Луценко повідомляє, що київська влада на даний момент не надавала жодного дозволу на встановлення ковзанки біля адміністративної будівлі.

Facebook

Політичний експерт Андрій Смолій на своїй сторінці Facebook написав: 

“Йолка-2. Перед офісом президента все перегородили - влаштовують ковзанку, яка швидше за все буде до кінця січня.

Що ж. Влада злякалася протестів, вирішила закрити прохід до ОП. Тепер впритул до самого входу буде огороджений ковзанкою.

Таке ми вже проходили. В листопаді 2013-го на Майдані встановили ялинку Януковича. Не встигли. Почався Майдан. А "ялинка" стала символом тоталітаризму, узурпації та руху до "русского мира". Зрештою, українці перетворили її у трофей”.

Facebook

Давайте ж згадаємо, як “новорічна йолка” стала символом Евромайдана.

Історія одного дерева

У 2010 році встановлення "ялинки" в якості аргументу для розгону протестувальників сприйняли більше з посмішкою, ніж з засудженням.

Наприклад, інтернет-користувачі порівняли швидкість думки Віктора Януковича і швидкість бігу чемпіона світу на дистанції 100 метрів Усейна Болта.

"Ялинку Януковича" особливо часто згадували у 2011 році, коли на Майдані Незалежності з'явився конусоподібний об'єкт, який слабо нагадував новорічне дерево.

З відкритих джерел Фотожаба

Однак у 2013 році ситуація кардинально змінилася. Жорстокий розгін студентів на Майдані незалежності з 29 по 30 листопада пресслужба МВС пояснила тим, що міська влада планувала встановити новорічну ялинку і ярмарок, для чого необхідно було розчистити місце".

По суті повторилася ситуація 2010 року. Ніяких нових аргументів для проведення силових дій проти мітингувальників за минулі 3 роки у команди Януковича не з'явилося. Абсурдно виглядала ситуація, коли голова КМДА Олександр Попов та секретар Радбезу стали тикати один в одного пальцями.

У протоколі допиту Сівковича Генпрокуратурою у грудні 2013 року говориться, що про встановлення ялинки знали у Попова, а він ніякої команди для проведення силових дій не давав. І вважав, що ялинку можна встановлювати лише тоді, коли самі протестувальники звільнять площу.

Як би там не було, згодом каркас новорічної ялинки протестувальники прикрасили прапорами і плакатами. Він перетворився в арт-об'єкт і своєрідний символ революції, від якого після кривавих подій було вирішено позбутися.

І цей символ чудово пам'ятають українці, які тепер порівнюють ковзанку з ялинкою на Майдані. Адже його почали встановлювати після акцій протестів "Ні капітуляції", що пройшли в Києві під час проведення Нормандського саміту.

Звичайно, ми не можемо стверджувати, що в Офісі президента Зеленського намагаються відгородитися від незадоволених українців під приводом реалізації соціальних проєктів. Але чимало хто вважає, що нова влада ховається від людей, використовуючи методи команди Віктора Януковича. Але ж вони заявляли про свою відкритість і готовність зіткнутися з проблемами, в тому числі і з протестами.

Антон Візковський

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...