live

Віктор Медведчук: Зеленський має ресурс, потрібна політична воля для встановлення миру

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

"Більше того, сценарій вирішення є – це Мінські угоди"

Президент України Володимир Зеленський має політичний ресурс для встановлення миру на Донбасі, але для цього потрібна політична воля.

 Про це під час ексклюзивного інтерв'ю в ефірі телеканалу ZIK, заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук.

Ведуча поцікавилася, чи тактика "поміж крапельками" Зеленського означає, що за 5 років його каденції, ситуація щодо врегулювання конфлікту на Донбасі так і не буде вирішена. У відповідь народний депутат зазначив, що, на жаль, це може так означати.

"Але те, що останнього року не було ніяких дієвих кроків в питаннях, які би привели до припинення бойових дій і мирного врегулювання, не було ні від попередньої влади, ні від вже сучасної, яка знаходиться при владі вже більше пів року", – вважає пан Медведчук.

За словами політика, це те, що викликає занепокоєння і те, що потрібно вирішувати в іншому ракурсі і в іншому плані.

"Більше того, сценарій вирішення є – це Мінські угоди. Сценарій це те, що підтверджене на очному засіданні "нормандського формату". Тому тут шлях є, потрібна політична воля, тим більше, що пан Зеленський має політичний ресурс для цього. Він має ресурс і у владі, і у законодавчій владі, тому що достатньо голосів у парламенті для того, щоб приймати і реалізовувати питання пов'язані з імплементацією в українське законодавство законів передбачених Мінськими угодами,  це і спеціальний закон про вибори, це і введення в дію і зміни до закону про особливий статус, це закон про амністію, і навіть внесення змін до Конституції. Такий ресурс є. Значить, що потрібно? Потрібна політична воля глави держави. Тільки вона буде направлена на безпосередню реалізацію такої політики і все може відбутися, а все це означає те, чого чекають наші громадяни, а їх більше 70%", – зазначив Віктор Медведчук.

Нагадаємо, 9 грудня у Парижі вперше за три роки відбулася зустріч у "нормандському форматі".

Детальніше на цю тему читайте у статті "Припинення вогню, розведення військ та обмін полоненими: Узгоджені висновки нормандської зустрічі".Loading...
Loading...
Loading...