live

Верховна Рада заборонить колекторам залякувати боржників: Що потрібно знати українцям

Верховна Рада. Фото Миколи Лазаренка/president.gov.ua
загрузка...
загрузка...

Проєктом пропонується визначити поняття "колекторська діяльність"

Верховна Рада прийняла за основу депутатський законопроект про захист прав боржників при здійсненні колекторської діяльності. Про це повідомляється на сайті парламенту.

Проєктом пропонується визначити поняття "колекторська діяльність". Згідно із проектом, "колекторська діяльність - це професійна діяльність з врегулювання простроченої заборгованості, що здійснюється суб’єктами врегулювання такої  заборгованості спрямована на добровільне погашення боржником на користь кредитора простроченої заборгованості за грошовими зобов’язаннями шляхом усної, письмової взаємодії з ним, його представником (представниками) (в тому числі з використанням електронного чи іншого технічного засобу зв‘язку, проведення телефонних переговорів з боржником, надсилання письмових повідомлень боржнику, у тому числі в рамках обов'язкового досудового порядку врегулювання спору, повідомлення боржника про наявність заборгованості за допомогою автоінформатора)".

Також документом пропонується заборонити колекторам залякувати боржників, дезінформувати їх, погрожувати і надавати їм неправдиві дані щодо їх заборгованості.

Окрім того, пропонується встановити заборону на використання вульгарної та нецензурної лексики, фраз, які зачіпають особисту честь і гідність боржника, його ділову репутацію, а також використовувати силу.

Крім цього, пропонується встановити заборону колекторам зі свого номера і будь-яким способом повідомляти про заборгованість третім особам.

В пояснювальній записці зазначається, що за порушення порядку здійснення колекторської діяльності в законопроекті передбачено адміністративний штраф.

Нагадаємо, сьогодні 309 народних депутатів Верховної Ради України підтримали законопроєкт про захист боржників від колекторської діяльності.

 

 

Loading...
Loading...
Loading...