live

Верховна Рада розблокувала підписання закону про скасування "майданчиків Яценка"

Верховна рада. Фото Zoya Shu/112.ua
загрузка...
загрузка...

За цю постанову проголосували всього 7 нардепів

Верховна Рада не підтримала проєкт постанови №2047-д-П про скасування рішення Верховної Ради України від 05.12.2019 року про прийняття у другому читанні та в цілому як закону України проєкту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості та прозорості реалізації майна". Трансляцію наживо веде телеканал "Рада".

За цю постанову проголосували всього 7 нардепів.

Примітно, що навіть сам автор постанови Руслан Требушкін відмовився доповідати щодо цієї постанови з трибуни.

Нагадаємо, законом про ліквідацію "майданчиків Яценка" передбачаються такі зміни:

- З 1 січня 2020 року запроваджується нова значно спрощена модель оцінки об’єктів нерухомості, що дозволить проводити автоматичну оцінку в максимально короткі строки та прискорить процедуру укладення правочинів з нерухомістю. Завдяки цій системі будь-яка особа зможе отримати довідку про автоматичну оцінку об’єкта нерухомого майна і на її підставі укласти угоду щодо об’єкта нерухомості. У разі незгоди з вартістю об’єкта нерухомого майна, визначеною модулем автоматично, особа має право звернутись до суб’єкта оціночної діяльності, оцінювача і провести оцінку в загальному порядку з реєстрацією звіту в Єдиній базі (як це є на сьогодні).

- Нотаріуси отримають право безоплатного доступу до Єдиної бази для перевірки довідок та звітів про оцінку об’єктів нерухомості.

- Інформація з Єдиної бази звітів про оцінку буде відкритою, передбачено  автоматичне оприлюднення всієї інформації про об'єкт нерухомості та його вартість в режимі відкритого, прямого неавторизованого доступу з можливістю завантаження (крім відомостей, що становлять персональні дані замовника звіту та/або власника майна відповідно до Закону України "Про захист персональних даних").

- Звіти про оцінку зберігатимуться в Єдиній базі  в електронній формі.

- Державний бюджет України отримає додаткові надходження шляхом спрямування плати за формування довідок в розмірі 2,5 відсотка від прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленої на 1 січня календарного року, за одну операцію, а за реєстрацію звітів про оцінку та інформації з них до Єдиної бази звітів про оцінку - 10 відсотків (близько 300 грн замість здирництва за це 1800 грн на користь приватних електронних майданчиків, як це відбувається зараз).

- Для суспільства та професійної спільноти (оцінювачів, нотаріусів, антикорупційних організацій та контролюючих органів) Єдина база звітів про оцінку стане по-справжньому відкритим, безкоштовним, зручним та інтерактивним сервісом (замість щотижневого оприлюднення неповних електронних таблиць у ручному режимі).

Онлайн-трансляція ранкового засідання Верховної Ради доступна за посиланням.

Loading...
Loading...
Loading...