live

У Росії пояснили, чому відмовились видати Нідерландам Цемаха

Володимир Цемах. Фото radiosvoboda.org

Цемах не був внесений в базу Інтерполу як особа, що розшукується

Вимога прокуратури Нідерландів затримати Володимира Цемаху в зв’язку з розслідуванням катастрофи малайзійського Boeing над Україною суперечить міжнародним нормам.

Про це заявила офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова, передають росЗМІ. 

"Генеральна прокуратура Росії була змушена задати уточнюючі питання, а подальше листування показало, що правоохоронні органи Росії сумнівалися недаремно, – сказала вона. – З’ясувалося, що наказ про арешт віддавався в усній формі, а його документальне оформлення проведено лише після зустрічного запиту російської сторони. Цемах не був оголошений прокуратурою Нідерландів в розшук, не був внесений в базу Інтерполу як особа, що розшукується".

"Якби російська влада повірила запитам прокурора з Нідерландів, то самі б порушили  статтю 5 Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод. Вона стосується права на свободу і особисту недоторканність. Російське законодавство в цій галузі також було б порушено", – вказала Захарова.

Офіційний представник МЗС РФ також заявила, що переконливої доказової бази в розслідуванні Нідерландами катастрофи Boeing над Україною як і раніше немає, так що незрозуміло, що слідство має намір представити на суд в березні 2020 року.

Нагадаємо, 7 вересня Україна передала Росії фігуранта справи про збитий над Донбасом малайзійський "Боїнг" рейсу MH17 Володимира Цемаха згідно з умовами обміну полоненими.

11 вересня Нідерланди перекваліфікували Цемаха з ключового свідка у справі MH17 на підозрюваного.

Служба безпеки України 3 грудня оголосила в розшук фігуранта справи про катастрофу МН17 Володимира Цемаха. Згідно з повідомленням, Цемаху пред’явлено підозри в участі в терористичній групі і здійсненні терористичного акту, що призвів до загибелі людей. Він оголошений у розшук як особа, яка переховується від органів слідства.

Колишнього "командира ППО" міста Сніжне Володимира Цемаха у червні 2019 року затримали українські спецслужби. Офіційна версія – на лінії розмежування, за даними родичів Цемаха – внаслідок спецоперації на території "ДНР".

Є архівне відео, на якому Цемах, схоже, зізнається в причетності до трагедії з "Боїнгом", а саме що він ховав ракетну установку, з якої його збили бойовики.Loading...
Loading...
Loading...