Це вимушений крок, продиктований санкціями проти РФ, – Синютка про підтримку особливого статусу Донбасу

Олег Синютка. Фото: Микола Тис/ZIK

"Санкції посадять Путіна за стіл переговорів"

Підтримка закону про особливий статус Донбасу – це вимушений крок, який зумовлений санкціями проти РФ.

Таку думку у кулуарах парламенту озвучив народний депутат України, фракція "Європейська солідарність" Олег Синютка. Трансляцію вів телеканал ZIK.

Олег Синютка прокоментував те, що фракція "Європейська солідарність" підтримала закон про особливий статус Донбасу. За його словами, його політична сила мала аргументи, щоб його не підтримувати, які, передовсім, продиктовані участю президента України у нормандському саміті. Адже, на його думку, за результатами цієї зустрічі були прописані речі, які є неприйнятними для України.

"Перша річ – це імплементація "формули Штайнмаєра", тому що це насправді формула, яка написана в Росії і диктує умови Кремля... Друга річ, яка є прописана в заключному комюніке – це закон про окремі райони Донецької та Луганської областей на постійній основі", – зазначив Синютка.

За його словами, у 2014 році прийняття закону про особливий статус Донбасу було необхідною відповіддю на реальну ситуацію в Україні. А те, що сьогодні його партія підтримала цей законопроєкт ще на рік – це вимушений крок.

"Ключова річ, яка нас спонукає підтримати і проголосувати – це продовження санкцій проти РФ, які зумовлені, якраз, виконанням і голосуванням закону про ОРДЛО. Ми сьогодні проголосували, тому що ми розуміємо, що це дасть нам можливість зберегти російські санкції. А ці санкції посадять Путіна за стіл переговорів, вони змусять його політико-дипломатичним шляхом повернути окуповані території України", – сказав народний депутат.

Новини за темою: Хто і як голосував за продовження особливого статусу Донбасу

Як повідомлялось, Верховна Рада ухвалила за основу та в цілому законопроєкт №2569 про внесення зміни до статті 1 Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей". За відповідне рішення проголосували 320 нардепів.

Нагадаємо, сьогодні, 12 грудня, народні депутати зібрались для участі у позачерговому засіданні Верховної Ради.

Трансляцію засідання дивіться за посиланням.

Loading...