Рада встановила відповідальність за викиди озоноруйнівних речовин

Верховна Рада. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Відповідальність за вчинення цього порушенням каратиметься до 3400 грн штрафу

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №0874 про озоноруйнівні речовини та фторовані парникові гази. Трансляцію наживо вів телеканал "Рада".

За відповідне рішення проголосували 322 нардепи.

Положення законопроекту спрямовані на створення сприятливих правових, організаційних умов для виконання Україною міжнародних зобов’язань у сфері охорони озонового шару та запобігання зміні клімату, а також адаптацію законодавства України до законодавства ЄС.

До закону додається норма про те, що порушення правил щодо недопущення та запобігання витокам та викидам озоноруйнівних речовин та фторованих парникових газів тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Так, положеннями законопроекту пропонується:

  • визначити повноваження центральних органів виконавчої влади;
  • встановити основні вимоги до суб’єктів господарювання;
  • встановити процедуру виведення з обігу контрольованих речовин та товарів, що їх містять;
  • встановити вимоги щодо сертифікації персоналу та відповідного маркування обладнання;
  • визначити порядки імпорту, експорту контрольованих речовин та товарів, що їх місять, а також поводження з відходами, що містять ці речовини.

Раніше Верховна Рада ухвалила у першому читанні за основу законопроєкт №2296 про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання несприятливому впливу забруднення повітряного середовища на здоров'я населення.

Loading...