live

Рада розблокувала підписання закону про ринок електроенергії, який стосується імпорту з Росії

Верховна Рада. Фото Миколи Лазаренка/president.gov.ua
загрузка...
загрузка...

За відповідне рішення проголосували 47 нардепів

Верховна Рада не підтримала постанову №2233-п про скасування рішення Верховної Ради України від 4 грудня про ухвалення у другому читанні та в цілому як закону проєкту ЗУ про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії". Трансляцію наживо веде телеканал ZIK.

За відповідне рішення проголосували 47 нардепів.

Як зазначається у пояснювальній записці, законопроєктом пропонується тимчасово, до 1 квітня 2020 року, надати право Регулятору встановлювати регульовані ціни закупівлі гарантованим покупцем електричної енергії, виробленої на теплоелектроцентралях, когенераційних установках та теплоелектростанціях, які використовують виключно природний газ. Визначення таких регульованих цін закупівлі електричної енергії здійснюється з урахуванням тарифів на теплову енергію та має забезпечувати відшкодування економічно обґрунтованих витрат на виробництво електричної енергії. Встановлення регульованих цін здійснюється за рішенням Кабінету міністрів України.

Автори законопроєкту очікують, що ухвалення цього документу забезпечить безперебійне електро-, водо- та теплопостачання населенню в опалювальний період 2019/2020, а також безпечне і надійне функціонування паливно-енергетичного комплексу України.

Як повідомлялося, раніше нардепи ухвалили в цілому законопроєкт №2233, який містить поправку, згідно з якою забороняється постачання та продаж електроенергії з Російської Федерації за двосторонніми договорами та на внутрішньодобовому ринку.

Онлайн-трансляція ранкового засідання парламенту доступна за посиланням.

Loading...
Loading...
Loading...