live

Рада має намір обмежити рух фур великими містами задля зменшення шкідливих викидів

Верховна рада. Фото Zoya Shu/112.ua

Законопроєкт стосується великих міст, чисельністю від 250 тис. осіб

Верховна Рада ухвалила у першому читанні за основу законопроєкт №2296 про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання несприятливому впливу забруднення повітряного середовища на здоров'я населення. Трансляцію наживо веде телеканал "Рада".

За відповідне рішення проголосували 270 нардепів.

Законопроектом пропонується доповнити  Закон України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" положеннями щодо необхідності вжиття органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, заходів з недопущення перевищення рівнів шуму під час руху автомобільного транспорту в населених пунктах, а також щодо необхідності розробки програм оздоровлення атмосферного повітря і комплексних заходів щодо зменшення забруднення атмосферного повітря та покращення стану здоров’я населення у разі перевищення державних медико-санітарних нормативів та/або  нормативів екологічної безпеки на відповідній території.

Також доповнюється перелік заходів щодо відвернення і зменшення забруднення атмосферного повітря викидами транспортних та інших пересувних засобів, визначений статтею 17 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" положеннями щодо необхідності запровадження часового обмеження руху великовагових транспортних засобів територією густонаселених міст (з чисельністю населення понад 250 тис. осіб).

Відповідну норму щодо заборони в’їзду та перевезення вантажів транспортними засобами з фактичною масою понад 8 т територією міст з чисельністю населення 250 і більше тисяч осіб, з 6 до 11 години та з 17 до 21 години пропонується також внести у Закон України "Про автомобільний транспорт".

Нагадаємо, міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель заявляв, що уряд планує вводити податки на викиди у довкілля.

Loading...
Loading...
Loading...