live
Новини » Світ 52 Читать эту новость на русском

Persona non grata: З РФ висилають двох німецьких послів

з відкритих джерел Керівник німецької дипмісії у РФ Гезе фон Гайр
загрузка...
загрузка...

Таке рішення пов'язане з аналогічними діями Берліна

У Міністерстві закордонних справ Російської Федерації висловили протест керівнику німецької дипломатичної місії в Російській Федерації послу Гезі фон Гайру (Géza Andreas von Geyr), у зв'язку з рішенням уряду ФРН про оголошення двох російських послів у Берліні "persona non grata". Про це повідомляє пресслужба МЗС РФ.

Згідно з повідомленням, сьогодні, 12 грудня, в МЗС Росії був викликаний посол Федеративної Республіки Німеччина в Російській Федерації Геза фон Гайр.

"Керівнику німецької дипломатичної місії було висловлено рішучий протест у зв'язку з безпідставним рішенням уряду ФРН від 4 грудня 2019 року про оголошення двох співробітників російського посольства в Берліні "persona non grata". У зв'язку з цим, керуючись принципом взаємності і ст. 9 Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року, російська сторона в порядку відповіді прийняла рішення про оголошення "persona non grata" двох співробітників посольства ФРН в Росії", - заявили у міністерстві.

Зазначається, що цим двом послам, чиї імена не називають, наказано покинути територію РФ протягом семи днів.

Нагадаємо, раніше Вадим Пристайко повідомляв, що Україна збиралася відкликати послів з 12 країн.

Крім того, в жовтні, колишнього посла США в Україні Марі Йованович відсторонили від посади після того як вона наполягла, щоб прохання адвоката Трампа Руді Джуліані до українських чиновників щодо розслідування передавали по офіційних каналах, а не через неї.

Loading...
Loading...
Loading...