live

Медведчук про наступний раунд нормандських перемовин: Через дії української влади 4 місяці можуть розтягнутися на роки

"Опозиційна платформа - За життя" Народний депутат Віктор Медведчук
загрузка...
загрузка...

"До Ради подано законопроєкт про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей, де цифра змінюється з 2019 на 2020, а не змінюється те, що передбачене Мінськими угодами"

Якщо українська влада буде діяти так, як вона діє сьогодні, то чотири місяці, передбачені на підготовку до нового саміту "нормандського формату", можуть розтягнутися на роки.

Про це під час ексклюзивного інтерв'ю в ефірі телеканалу ZIK, заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук.

Ведуча поцікавилася, чи політику щось відомо про сценарій розробки "Мінська-3". У відповідь він зазначив, що "Мінськ-3" це незрозумілі і безпідставні уподобання, бо для цього треба змінити "Мінськ-2", а щоб це зробити треба отримати згоду всіх сторін, які в цьому зацікавлені.  

"Я не думаю, що така згода може бути отримана найближчим часом. Ви говорите про чотири місяці. Так, дійсно, через чотири місяці визначили провести наступний раунд засідання глав держав "нормандського формату". Я не впевнений, що так може відбутися, тому що, якщо влада буде себе вести так, як вона веде вчора і сьогодні, я маю на увазі, що до Ради подано законопроєкт, де цифра змінюється з 2019 на 2020, а не змінюється те, що передбачене Мінськими угодами. Більше того, те що вирішено в Парижі на останньому засіданні "нормандської четвірки" і викладено в комюніке влада, вона повинна імплементувати ті рішення, які були прийняті, але вона цього не робить", – зазначив пан Медведчук.

За його словами, влада формально виконує роль того, щоб закон про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей не припинив дію і продовжує його ще на один рік.

"Формально, не вносячи змін, які викладені у формулі Штайнмаєра, до якої приєдналася Україна, не вносячи зміни щодо особливого статусу, який потребує змін, тому що він в тому законі, який продовжує дію, викладений інакше і щодо якого вирішено питання на засіданні "нормандського формату". То яким чином за ці чотири місяці буде реальна зустріч, якщо не буде виконане те, що передбачено в паризькому комюніке? Тому чотири місяці - це умовний термін, якщо Україна буде діяти так, як вона діє сьогодні, то, я думаю, що ці чотири місяці знову можуть розтягнутися на роки. На жаль, на роки, тому що влада, маючи політичний ресурс, повинна проявити політичну волю і йти шляхом до миру", – констатував Віктор Медведчук.

Нагадаємо, 9 грудня у Парижі вперше за три роки відбулася зустріч у "нормандському форматі".

Детальніше на цю тему читайте у статті "Припинення вогню, розведення військ та обмін полоненими: Узгоджені висновки нормандської зустрічі".

Loading...
Loading...
Loading...