live
Новини » Події 235 Читать эту новость на русском

Маляр про справу Шеремета: Для мене більше запитань, ніж відповідей

Скріншот ZIK
загрузка...
загрузка...

"Може, тут хтось хотів дестабілізувати ситуацію в Україні?"

Дестабілізація як мотив у справі Шеремета не може бути кінцевою метою. Дестабілізують ситуацію, щоб далі щось було простіше вчиняти.

Про це в ефірі телеканалу ZIK під час включення заявила юрист-кримінолог Анна Маляр.

Юрист прокоментувала оприлюднену під час брифінгу за участю керівництва правоохоронних органів інформацію про розслідування справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета та затримання фігурантів справи.

"Питань насправді дуже багато. По-перше, мені все ж таки незрозуміло, хто-таки замовник убивства Шеремета. Я не почула про мотив замовника і про мотив виконавця. Вони це робили за гроші чи з якихось ідейних міркувань? І чомусь був озвучений мотив "дестабілізація ситуації в Україні". Дуже складно у нього повірити. Чому? Тому що це літо, це період відпусток. Фактично, нема кого дестабілізувати. По-друге, сама фігура Павла Шеремета. Він був людиною дуже інтелігентною, він дуже м’яко висловлювався щодо політичних подій. Він не приховував, що він – громадянин іншої держави. Українці відчували і сум, і жаль з приводу його смерті, але говорити про те, що вона могла би сколихнути суспільство на хвилю дестабілізації, – я думаю, що це перебільшення", – заявила Анна Маляр.

Юрист звернула увагу на те, що так і не зрозуміло, хто привів у дію вибухівку.

"І головне – якщо нам показали три епізоди вибухів, які нібито охоплені спільним контекстом дестабілізації ситуації в Україні, то хочеться тоді почути, це якесь угруповання діяло? Ними керували з Кремля чи ними керували з України? Може, тут хтось хотів дестабілізувати ситуацію в Україні? І що би їм ця дестабілізація дала? Тому що дестабілізація не може бути кінцевою метою. Дестабілізують ситуацію, щоб далі щось було простіше вчиняти. Тобто для мене більше питань, ніж відповідей", – заявила Анна Маляр.

Нагадаємо, 12 грудня відбувся брифінг за участю керівників міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції, ГПУ щодо розслідування справи щодо вбивства Павла Шеремета. На брифінгу був присутній президент України Володимир Зеленський. Повне відео можна переглянути тут.

Як повідомляли, очільник Міністерства внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив про затримання та оголошення підозри фігурантам у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Слідство у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета підозрює щонайменше п’ятьох осіб: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря й волонтера Юлію Кузьменко, музиканта й добровольця Андрія Антоненка, добровольців Владислава та Інну Грищенків.

У поліції назвали основну версію слідства у справі Шеремета.

Правоохоронці також розповіли, який обсяг роботи виконали під час розслідування справи Шеремета.

Loading...
Loading...
Loading...