live
Новини » Світ 1204 Читать эту новость на русском

Китайські вчені знайшли у бурштині пір'я динозаврів разом з паразитами

Вік бурштину оцінюється у 100 млн років

загрузка...
загрузка...

У Пекіні вчені зі Столичного педагогічного університету (CNU) повідомили, що в глибині бурштину, якому близько 100 млн років, виявили пір'я стародавнього ящера, на якому застигли і його паразити. Про це повідомляє Nature Communications.

Згідно з повідомленням, китайські палеонтологи переглянули величезну кількість зразків бурштину з півночі М'янми, серед яких знайшли лише два з пір'ям динозавра довжиною 12,7 і 13,6 мм, на яких були присутні ці комахи.

Наголошується, що вчені виявили 10 мікроскопічних паразитів крейдяного періоду на різних стадіях розвитку. Їх розміри не перевищували 0,23 мм.

Комахам дали назву "Mesophthirus engeli". Якщо їх зв'язок з вошами, а точніше з загоном пухоїдів (Phthiraptera) - підтвердиться, що вони стануть найдавнішими з відомих представників цієї групи.

Судячи з зовнішньої будови, знайдені комахи дійсно можуть бути пов'язані з вошами: від сучасних паразитів їх відрізняють тільки гачки на лапках і форма антен. Вчені підкреслили, що одне з досліджених пір'я зберегло ознаки серйозної поразки від найдавніших вошей.

Нагадаємо, раніше в Таїланді вчені з університету Маха Саракхам виявили на північному сході країни рештки нового виду динозаврів. Це одинадцятий вид, який був знайдений фахівцями в "долині динозаврів". Новий вид отримав назву "Vayuraptor nongbualamphuensis". Палеонтологи відзначають, що динозаври цього виду мешкали на території сучасного Таїланду більш ніж 60 млн років тому. Істоти були дуже спритними і мали довжину близько п'яти метрів.

Loading...
Loading...
Loading...