live

Коломойський не зміг проштовхнути вигідне йому зниження акцизу на бензин, - Лещенко

Сергій Лещенко. Фото Космач Олександр / УНІАН
загрузка...
загрузка...

Рада провалила голосування поправки 36 до закону про зміни до Податкового кодексу, автором якої є колишня журналістка каналу 1+1 Ольга Василевська-Смаглюк

Відомий олігарх Ігор Коломойський не зміг проштовхнути вигідне йому зниження акцизу на бензин в Україні і підвищення на автомобільний газ. Про це у своєму Telegram-каналі заявив колишній народний депутат Сергій Лещенко. 

"Рада в четвер провалила голосування поправки 36 до закону про зміни до Податкового кодексу. Автор поправки - колишня журналістка каналу 1+1 Ольга Василевська-Смаглюк. Поправка передбачає збільшення акцизу на пропан-бутан з 52 до 136 євро за тисячу літрів. Також вона передбачає зниження акцизу на бензин з 213,5 до 170 євро за тисячу літрів. За оцінкою профільної асоціації зрідженого газу, це призвело б до зростання цін на автогаз на 5 літр та додаткових витрат українців на 10 мільярдів гривень щороку", - зазначив він.

При цьому Лещенко додав, що через авторство поправки близької людини Коломойського і його інтересів на ринку бензину (Коломойський володіє Кременчуцьким НПЗ), ця поправка отримала назву "поправка Коломойського". Зокрема, за неї проголосувало всього 145 депутатів, з яких 115 - з фракції "Слуга народу". 

"При цьому стараннями іншого депутата з когорти Коломойського Олександра Дубінського (теж колишній журналіст 1+1) Рада провалила 64 поправку депутата Марусяка, яка змушувала Коломойського вести бізнес з виробництва та продажу бензину більш підзвітний. У результаті закон був відправлений на повторне друге читання з голосуванням у наступний вівторок. Це означає, що в найближчі дні будуть кинуті зусилля Коломойського по продавлюванню своїх поправок, а також медіа- і психологічними атаками на опонентів", - резюмував політик.

Нагадаємо, сьогодні народні депутати проводять позачергове засідання, яке було узгоджене ними на минулому пленарному тижні. Одним з перших узгоджених документів став законопроєкт про продовження на рік дії закону про особливий статус Донбасу.

Loading...
Loading...
Loading...