live

Анна і Марія Музичук зіграли внічию свої партії восьмого туру на етапі Гран-прі ФІДЕ у Монако

Шахи ФІДЕ На другому етапі Гран-прі ФІДЕ з шахів у Монако зіграно партії восьмого туру
загрузка...
загрузка...

За три тури до завершення шахового турніру у Монако Анна Музичук продовжує боротися за місце у призовій трійці

У Монако, де триває другий етап жіночого Гран-прі Міжнародної федерації шахів (ФІДЕ) сезону-2019/2020, було зіграно партії чергового, восьмого туру. Обидві представниці України – випускниці Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, сестри Марія і Анна Музичук, граючи чорними фігурами, свої партії завершили внічию.

Нагадаємо, на турнірі в Монако, окрім українок Анни і Марії Музичук, грають також Хампі Конеру, Харіка Дронаваллі (обидві – Індія), Олександра Горячкіна, Катерина Лагно, Олександра Костенюк, Валентина Гуніна (усі – Росія), Нана Дзагнідзе (Грузія), Чжао Сюе (Китай), Елізабет Петц (Німеччина) і Піа Крамлінг (Швеція).

Піа Крамлінг та Марія Музичук грали свою партію більше ніж п'ять годин. Українка дуже старалася реалізувати свою перевагу у два пішака у ендшпілі, але завдання виявилося надто складним. Наддосвічена шведська легенда витримала тиск значно молодшої суперниці і на 85-му Музичук-молодша погодилася на нічию.

Відверто прагнула до нічиєї й суперниця Анни Музичук німкеня Елізабет Петц, яка не кинула виклик нашій шахістці у Маршалловій варіації Руя Лопеса і швидко повторила ходи, щоб підписати мирову.

Таким чином за три тури до фінішу турніру, Анна Музичук, набравши 4,5 очка, ділить місця з четвертого по сьоме разом зі шведкою Піа Крамлінг та росіянками Катериною Лагно і Олександрою Костенюк. А Марія Музичук з відставанням у пів очка йде одразу за цим квартетом – на восьмому місці.

Результати партій восьмого туру:

Піа Крамлінг – Марія Музичук – 0,5:0,5

Елізабет Петц – Анна Музичук – 0,5:0,5

Нана Дзагнідзе – Олександра Костенюк – 0:1

Чжао Сюе – Катерина Лагно – 0,5:0,5

Харіка Дронаваллі – Хампі Конеру – 0,5:0,5

Олександра Горячкіна – Валентина Гуніна – 1:0

Турнірне становище учасниць після восьми турів:

Олександра Горячкіна – 6 очок

Хампі Конеру – 5,5

Харіка Дронаваллі – 5

Анна Музичук, Піа Крамлінг, Катерина Лагно, Олександра Костенюк – по 4,5

Марія Музичук – 4

Нана Дзагнідзе, Чжао Сюе – по 3

Елізабет Петц – 2,5

Валентина Гуніна – 1

У дев'ятому турі зустрінуться:

Анна Музичук – Піа Крамлінг

Марія Музичук – Олександра Горячкіна

Валентина Гуніна – Нана Дзагнідзе

Олександра Костенюк – Чжао Сюе

Хампі Конеру – Елізабет Петц

Катерина Лагно – Харіка Дронаваллі

Нагадаємо, що другий етап Гран-прі ФІДЕ в Монако триватиме до суботи, 14-го грудня, коли його учасниці зіграють партії заключного, одинадцятого туру. Єдиний вихідний на турнірі був у понеділок, 9-го грудня.

Зазначимо, що загалом Гран-прі ФІДЕ сезону-2019/2020, в якому беруть участь 16 шахісток, передбачає чотири етапи. При цьому кожна учасниця зіграє на трьох з них, а один пропустить. Сестри Музичук, нагадаємо, не грали на першому етапі у російському Сколково. Додамо, що третій етап пройде у швейцарській Лозанні з 1-го по 14-е березня наступного року. А четвертий, заключний з 2-го по 15-е травня прийматиме італійська Сардинія.

 

Loading...
Loading...
Loading...