Віктор Медведчук: Зміни Мінських угод повинні обговорюватися завчасно

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

"Саме 11 вересня на засіданнях і переговорах радників глав держав країн, які входять в "нормандський формат", були узгоджені і комюніке, і ті рішення, які повинні бути розглянуті в Парижі"

Питання зміни Мінських угод повинні обговорюватися завчасно. Як виявилося такої підтримки президент України Володимир Зеленський не отримав на міжнародному рівні, тому це питання і не могло бути озвучено в Парижі.

Про це під час ексклюзивного інтерв’ю в ефірі телеканалу ZIK, заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук.

Ведуча поцікавилася чому Зеленський під час "нормандської зустрічі" не говорив про "план Маршала" щодо відновлення Донбасу, а відтермінував виконання Мінських домовленостей. У відповідь пан Медведчук сказав, що тут все дуже просто, коли збираються представники різних держав і обговорюють різні питання, то вони виходять з того, що напрацьовано і що запропоновано як предмет розгляду.

"Повертаю до подій вересня, бо саме 11 вересня на засіданнях і переговорах радників глав держав країн, які входять в "нормандський формат", були узгоджені і той документ, який сьогодні іменується "комюніке", і ті рішення , які повинні бути розглянуті, за якими прийнято рішення глав держав "нормандської четвірки" 9 грудня. Все те, що відбувалось до 11 вересня, все те, що пропонувалось, воно могло бути предметом розгляду, а те, відносно чого було узгоджено, було винесене 9 грудня на засідання "нормандської четвірки", – сказав Медведчук.

Політик зауважив, що нічого іншого не можна було виносити, тому що ці питання, як і рішення по них, були попередньо узгоджені і за якими було досягнуто відповідних домовленостей.

"Щодо "плану Маршала", щодо зміни щодо встановлення контролю за кордоном, інші зміни Мінських угод, вони повинні обговорюватися завчасно і якщо є підтримка інших сторін, які беруть участь у цих перемовинах, або тих, хто підписував Мінські угоди, то такі зміни можуть бути внесені. Як виявилося, такої підтримки пан Зеленський на міжнародному рівні від сторін, які представляють "нормандський формат", не отримав, тому це питання і не могло бути озвучено в Парижі", – констатував Віктор Медведчук.

Нагадаємо, 9 грудня у Парижі вперше за три роки відбулася зустріч у "нормандському форматі".

Детальніше на цю тему читайте у статті "Припинення вогню, розведення військ та обмін полоненими: Узгоджені висновки нормандської зустрічі".

Loading...