live

В Євросоюзі готові до зупинки транзиту газу через Україну

censor.net.ua
загрузка...
загрузка...

Польща вже висловила готовність до припинення транзиту газу, а Словаччина тільки готується до такого варіанту

Польща готова до припинення транзиту російського газу в ЄС через Україну з 1 січня 2020 року. Про це заявили в нафтогазовій компанії PGNIG.

"У такій ситуації національний видобуток, запаси у сховищах, а також можливості імпорту, в тому числі через Білорусь, дають у сумі 25,6 мільярда кубометрів газу в рік, з витратою 19 мільярдів", - сказано у повідомленні.

Поставки також можуть припинитися 18 травня 2020 року, коли закінчиться контракт між "Газпромом" та оператором трубопроводу в Польщі  EuRoPol Gaz на транзит російського газу в Західну Європу по газопроводу Ямал - Європа.

"У разі відключення поставок по газопроводу Ямал і реверсних поставок з Німеччини, можливості поставок (газу в Польщу, - ред.) будуть на рівні 33,1 мільярда кубометрів на рік. Цей обсяг буде складатися з поставок російського газу через Білорусь та Україну, через термінал СПГ, поставок з ЄС іншим шляхом, ніж через Ямал, національного видобутку і запасів", - йдеться в повідомленні.

У PGNIG заявили, що якщо транзит газу припиниться і 1 січня, і 18 травня, то можливості поставок газу в Польщу складуть 28,6 мільярда кубометрів.

У компанії уточнили, що в 2019 році споживання газу в Польщі складе близько 19 мільярдів кубометрів, у тому числі, чотири мільярди кубометрів - власного видобутку, дев'ять мільярдів кубів - закуплені в Росії, 3,5 мільярда - закупленого в ЄС і 2,5 мільярда - придбаного в якості СПГ.

Міністр економіки Словаччини Петер Жига повідомив, що країна також готується до варіанту з припиненням транзиту газу через Україну з 1 січня 2020 року. За його словами, припинення транзиту газу цілком можливе, оскільки нинішній контракт був укладений внаслідок останньої серйозної газової кризи.

Раніше повідомлялося, що "Газпром" продовжить переговори щодо газу з Україною протягом найближчого часу.

Loading...
Loading...
Loading...