live

В Івано-Франківську СБУ блокувала продаж секретної інформації

Хакери взламують систему Pixabay

Зловмисники продавали інформацію через сайт

Служба безпеки України блокувала діяльність організованого угрупування, які незаконно продавали інформацію із закритих державних інформаційних ресурсів, зокрема військового характеру. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Згідно з повідомленням, четверо мешканців Івано-Франківської і Львівської областей організували нелегальний бізнес. Зловмисники створили сайт, через який пропонували "клієнтам" придбати інформацію із обмеженим доступом. Ціна послуг залежала від кількості реалізованих даних. Зокрема, купували відомості військового характеру про закупівлю та переміщення техніки.

За попередньою інформацією, серед покупців були також представники РФ.

Зловмисників затримали під час продажу однієї з баз даних в Івано-Франківську.

У Львівській області слідчі СБУ виявили в офісі та за місцями проживання фігурантів справи комп'ютерну техніку з обмеженими базами даних, що є власністю держави та кредитні картки, на які зловмисники отримували кошти за продану інформацію.

За цим фактом події розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку, що призвело до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації або до порушення встановленого порядку її маршрутизації) та за ч. 2 ст. 361-2 (несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або на носіях такої інформації, створеної та захищеної відповідно до чинного законодавства) КК України.

Нагадаємо, раніше у Житомирській області Служба безпеки України блокувала витік конфіденційної інформації з державних установ, військових частин та комунальних підприємств регіону. Комерційна структура незаконно встановила російське програмне забезпечення на комп'ютерах понад 50 держустанов.

Loading...