live

У Фінляндії триває омолодження політики: До влади приходить наймолодший прем'єр-міністр у світі

The Telegraph
The Telegraph

Щоденна британська газета, заснована в 1855 році

З відкритих джерел

Фінляндія приводить до присяги наймолодшого прем'єр-міністра в світі - 34-річну Санну Марін. Вона очолить коаліційний уряд з п'яти партій, лідером кожної з яких теж є жінка, а четверо з них - віком до 35 років.

Про це пише The Telegraph.

Це відповідає тенденції, згідно якої в політиці молодість все частіше переважає  досвід. Джастін Трюдо (Justin Trudeau) став прем'єр-міністром Канади у віці 43 років, а президент Франції Емманюель Макрон (Emmanuel Macron) - в 41 рік. Безумовно, обидва вони є людьми похилого віку в порівнянні з прем'єр-міністром Нової Зеландії Джасіндою Ардерн (Jacinda Ardern), якій 37 років. Прем'єр-міністром у 41-річного президента України Володимира Зеленського є 35-річний Олексій Гончарук. Що ж стосується італійської політики, вона представлена колишнім прем'єр-міністром - 44-річним Маттео Ренці (Matteo Renzi), 46-річним лідером "Ліги Півночі" Маттео Сальвіні (Matteo Salvini) і обличчям"Руху П'яти зірок", віцепрем'єром Луїджі Ді Майо (Luigi Di Maio), якому лише 33 роки.

У США улюблениці Демократичної партії Олександрії Окасіо-Кортес (Alexandria Ocasio-Cortez) щойно виповнилося 30 років, а в президентських перегонах Дональду Трампу збираються кинути виклик 37-річний Піт Буттіджич (Pete Buttigieg) і 38-річна Тулсі Габбард (Tulsi Gabbard).

Але не тільки політики - зразки для наслідування, активісти теж "молодшають". У тому, що стосується політичних питань, увагу звертають на думку не старих, а молодих знаменитостей. Наприклад, слова 15-річної Міллі Боббі Браун (Millie Bobby Brown), 17-річної Біллі Айліш (Billie Eilish) і 26-річного Стормзі (Stormzy) регулярно цитуються, коли ці люди висловлюються з питань, не пов'язаних з сферою їх діяльності, а 29-річну Тейлор Свіфт (Taylor Swift) лаяли за "злочин", який полягає в тому, що "в неї недостатньо політики". У США за свої висловлювання про політику національними знаменитостями стали діти з середньої школи Марджорі Стоунман Дуглас (Marjory Stoneman Douglas High School). І ми всі знаємо про 16-річну Ґрету Тунберґ (Greta Thunberg).

Звичайно, Джеремі Корбін (Jeremy Corbyn) аж ніяк не молодий, але й Джо Свінсон (Jo Swinson) в свої 39 років, здається, дратує людей вже кілька десятиліть. Але ми все частіше спостерігаємо тенденцію появи молодих кандидатів.

Це може призвести до виникнення ще більш суперечливої політичної атмосфери, в котрої імідж важливіший за зміст.

Молодь - це велика невідома величина, молоді люди більш схильні голосувати за ліві партії і політику, наприклад, зміна клімату або Брекзіт, і це можуть використовувати уряди і групи для просування неліберальних ідей.

З цієї причини вони є потужним джерелом голосів на виборах, результат яких все частіше вирішується майже в останній момент.

Але мотивація і кінцевий результат викликають розбіжності, що аж ніяк не робить політику більш неупередженою, недискримінаційною або позитивною. Молоді політики, які у порівнянні зі своїми старшими колегами часто мають більш слабку підготовку або скромний досвід, засуджують те, що було раніше, як щось одноманітне і недостатньо грамотне, стверджуючи, що їх поколінням нехтують і використовують це як привід, щоб безтурботно нехтувати тим, що не подобається їм самим.

Це погано по відношенню до середніх виборців, в тому числі більш молодим до 35 років, навіть після того, як передвіщений "молодіжний бунт" 2017 року не забезпечив тих результатів, на які розраховувала більшість.

При цьому вікові виборці просто не люблять, коли їм читають нотації, коли їх повчають і, як ми бачили, коли ними нехтують, і воліють кандидатів більш зрілого віку - середній вік депутатів після виборів в Великій Британії фактично зростає, незважаючи на прагнення просувати культ молоді.

Реальність така, що молоді політики не набагато краще за старих, якщо люди залишаються порожніми, а їх політика не краще, ніж у тих, хто прийшов давніше. Хоча не варто дивуватися, що так багато з них задовольняють цим критеріям, враховуючи "калібр" старших членів партії, на яких вони мають справити враження, щоб домогтися успіху. Виборці старшого віку впізнають юнацьку наївність, коли бачать її, і впізнають всім відому і заїжджену лінію партії, коли чують її.

Виборців у Великій Британії не цікавили дорослі політики, які повчали їх і говорили їм, що вони тупі. Тоді заради чого вони мають захоплюватися молодими людьми, які називають їх тупими, а потім кажуть, що ті вкрали їхнє майбутнє, щоб виправдати свою крадіжку сьогодення?

Політичним партіям варто пам'ятати про це. Хоча молодість, напевно, супроводжується чарівністю і упевненістю, люди бачать її такою, яка вона є, в усій красі. Вони впізнають швидко зникаючу самовпевненість, яка колись була властива їм самим, до того, як вони стали старшими. Політика - це не Голлівуд, де можуть процвітати молоді блискучі, але порожні поверхневі особини, тому що там зміст не вимагається. В політиці потрібна непохитність, мужність і сила духу. І покоління людей, які закликають забезпечити масовий урядовий контроль, безпечні простору. І "силова тактика" в відносно більш зрілих на думці виборців позначиться не найкращим чином.

За матеріалами ІноЗМІ.

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...