"Це робота Антимонопольного комітету": Гончарук пояснив, чому гривня зміцнюється, а ціни не падають

Олексій Гончарук, Фото з відкритих джерел

Очільник уряду пояснив, що зниження чи посилення гривні поступово впливає на те, що ціни або ростуть повільніше, або знижуються по окремих позиціях

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що у зв'язку із зміцненням гривні повинні швидше падати ціни. Про це він сказав під час брифінгу, пишуть "Українські новини"

"Від будь-якого явища хтось виграє, хтось програє. Зміцнення гривні це добре для громадян України, тому що вони стають багатшими. Кожна гривня, яку людина отримує більше важить. За неї можна більше купити. Але існує проблема, що при зниженні курсу гривні не так само стрімко падають ціни. З цим потрібно працювати. Це робота Антимонопольного комітету. Ми зараз робимо все для того, щоб рівень конкуренції на всіх цих ринках був сильнішим і, як наслідок, ціни знижувалися швидше", - наголосив очільник уряду.

Він пояснив, що зниження чи посилення гривні "поступово впливає на те, що ціни або ростуть повільніше, або знижуються по окремих позиціях". 

"Від того, що зміцнюється гривня є і ті, хто програють. Програють перш за все наші експортери. Ми розуміємо цей негативний вплив і шукаємо можливість їм зменшити негатив від цього явища. Зміцнення гривні – це в тому числі довіра до нашої національної валюти. У нас дуже великий рівень доларизації економіки. Дуже довго українці не вірили в свою національну валюту, а тому тримали свої заощадження у валюті іноземній", - додав Гончарук.

Про те, які ціни на продукти будуть у грудні читайте у нашому матеріалі - "Ціни на продукти й товари продовжують зростати: Які були ціни у листопаді та що чекає на грудень".

Loading...