live

Трамп зустрічається з Лавровим на тлі хаосу з імпічментом

The Guardian
The Guardian

Щоденна газета у Великобританії

POOL

Президент США Дональд Трамп провів у Білому домі зустріч з російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим. Однак вони представили різні версії тем розмови, що відбулася. Примітно, що зустріч пройшла, коли були оголошені пункти звинувачень, за якими має відбутися процедура імпічменту.

Про це пише The Guardian.

За заявою Білого дому, Трамп попередив Сергія Лаврова про неприпустимість російського втручання в американські вибори. Лавров факт втручання відкинув.

У вівторок Дональд Трамп провів у Білому домі зустріч з російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим. Однак вони представили різні версії тем розмови, що відбулася. Зустріч пройшла саме того дня, коли були оголошені пункти звинувачень, за якими мала відбутися процедура імпічменту.

Коли Лавров востаннє відвідував Білий дім, а це було в травні 2017 року, Трамп поділився з ним абсолютно секретною інформацією про систему обміну розвідувальною інформацією в США.

Цього разу пресу на зустріч не пустили, але вона отримала офіційну заяву Білого дому, в якій серед іншого зазначено: "Президент Трамп попередив про неприпустимість російських спроб втручання в американські вибори".

Відповідаючи на питання про цю заяву на пресконференції в російському посольстві, яка відбулася ввечері, Лавров заявив: "Ні, ми навіть не обговорювали тему виборів".

Коли міністру сказали про заяву Білого дому, Лавров, всупереч самому собі, заявив, що він сам підняв цю тему, поскаржившись Трампу на висловлювання держсекретаря Майка Помпео, що пролунали того дня, і запропонував опублікувати російсько-американське листування з цього питання за останні місяці правління адміністрації Обами.

"Я сказав йому, що держсекретар згадав це публічно, — сказав Лавров через офіційного перекладача. — У відповідь я публічно нагадав, що ми запропонували нинішній адміністрації оприлюднити переписку, яка здійснювалася між Москвою і Вашингтоном з жовтня 2016 року по січень 2017 року по каналу, спеціально встановленому на випадок появи ризиків у кіберпросторі".

Російський міністр закордонних справ додав: "З цього листування стане ясно, що ми були готові співпрацювати з будь-якого питання, пов'язаного з підозрами США про наше втручання у вибори. Адміністрація Обами категорично відмовлялася налагодити таку співпрацю".

Американські спецслужби стверджують, що Росія в 2016 році активно втручалася в президентські вибори, прагнучи підтриматии Трампа. Президент та його послідовники намагаються принизити значення цих тверджень і виступають із заявами про те, що Україна здійснювала втручання на стороні суперниці Трампа Гілларі Клінтон. Американські спецслужби не знайшли доказів систематичного українського втручання.

У вівторок керівництво демократів у палаті представників оприлюднило статті імпічменту проти Трампа. Його звинувачують у тому, що він зловживав своєю президентською владою, спробувавши переконати Україну оголосити про початок розслідування тверджень про її дії в 2016 році, щоб надати їм більше ваги, а також іншого розслідування стосовно свого політичного опонента Джо Байдена. Трампа також звинувачують у перешкоджанні конгресу. Однак демократи вирішили відмовитися від статті обвинувачення, що має відношення до Росії.

Раніше Лавров висловив публічну незгоду з Помпео з питання російського втручання у вибори.

"Торкаючись питання втручання в наші внутрішні справи, я чітко сказав, що це неприпустимо, і ясно виклав те, чого ми чекаємо від Росії, — сказав Помпео. — Адміністрація Трампа завжди буде захищати недоторканність наших виборів, і крапка. Якщо Росія чи якась інша зовнішня сила спробує підірвати наш демократичний процес, ми зробимо відповідні дії".

Лавров відкинув це звинувачення, назвавши його безпідставним.

"Ніяких фактів, які б це підтверджували б, ми не бачили. Ніхто нам їх не надав, напевно, просто тому, що їх не існує", — сказав він.

Незрозуміло, яке листування між адміністрацією Обами і Кремлем хоче опублікувати Росія. Барак Обама заявляв, що він особисто попереджав Володимира Путіна про неприпустимість російського втручання у вибори і сказав, щоб вони це "припинили".

Незрозуміло також, чому адміністрація Трампа запросила Лаврова до Вашингтону на піку скандалу з імпічментом. Американські керівники і Лавров в один голос заявили, що приїзд російського міністра закордонних справ США в момент оголошення статей імпічменту є просто збігом.

За словами Помпео, скоро з'являться новини про розширення торгівлі між двома країнами, однак виникли розбіжності щодо майбутнього України і з питання продовження останнього договору з контролю озброєнь між двома країнами СНО-3. Путін сказав, що готовий продовжити його на п'ять років або менше. Трамп і Помпео заявляють, що до всіх майбутніх договорів у сфері контролю над озброєннями треба підключати Китай, проте Пекін відкидає подібні пропозиції, оскільки його ядерний арсенал набагато менший.

Джуліан Боргер

За матеріалами: ІноЗМІLoading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...