Суд у Криму залишив під арештом двох фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір"

Різа Ізетов Крим.Реалії

Вони перебуватимуть у СІЗО до 15 лютого 2020 року

Підконтрольний Росії Верховний суд Криму відхилив апеляційні скарги адвокатів двох фігурантів другої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" Різи Ізетова і Аліма Карімова.

Про це повідомляють Крим.Реалії. Таким чином, вони перебуватимуть у СІЗО до 15 лютого 2020 року.

Засідання проходило в закритому режимі, родичів фігурантів також не пустили в зал суду.

"Будь-яких заяв від фігурантів не було, суд залишив постанову Київського районного суду чинною. Суд пройшов у закритому режимі, будь-якого мотивування не було – такого, щоб можна було об’єктивно зрозуміти, з яких причин суд пройшов у закритому режимі", – розповів адвокат Різи Ізетова Артем Пепа.

Співробітники ФСБ, МВС Росії і Росгвардії 27 березня провели в Криму обшуки в будинках кримськотатарських активістів, у тому числі активістів громадського об’єднання "Кримська солідарність". Загалом було затримано 24-и активістів.

Обвинуваченими у цій справі проходять 25 кримських татар, 23-х із яких вивезли в СІЗО Ростова-на-Дону, Таганрога і Шахти, одного – Раїма Айвазова – тримають у СІЗО Сімферополя, ще один – Едем Ячиков – зник, його місцеперебування невідоме з 27 березня.

Після масових арештів і обшуків 27 і 28 березня, понад сто дітей залишилися без батьків.

Представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Арлем Дезір засудив арешт активістів "Кримської солідарності" після масових обшуків 27 березня в анексованому Криму, закликав до їхнього негайного звільнення з російського СІЗО.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ України висловило протест російській владі у зв'язку з вироком громадянину України Енверу Сейтосманову. 

"Глибоке обурення викликає той факт, що незважаючи на відсутність доказової бази та складу злочину в діях фігуранта т. зв. "Справи Хізб ут-Тахрір", суд повністю підтримав сторону обвинувачення і засудив Енвера Сейтосманова до 17 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму", - йдеться у заяві українського МЗС.

 

Loading...