live

Перемовини в Парижі показали, що Зеленський - це президент, який не знає, що йому потрібно робити

Кущ Олексій
Кущ Олексій
З відкритих джерел
загрузка...
загрузка...

Українці люблять обговорювати яскраві, але не завжди результативні події. Саме тому перемовини у Парижі дивилася рекордна кількість громадян, не замислюючись, що мирний процес на Донбасі - це важка копітка робота, а не телевізійне шоу.

Про це пише Олексій Кущ на своїй сторінці в Facebook.

Перечитав стрічку новин. Всі пишуть про нормандський формат. Навіть вираховують "рівень кореляції з Мінськом-2". Для мене такі обговорення - це непогана можливість вивчити "побічні" ефекти в контексті поведінкової економіки. Кілька висновків. В Україні найбільше люблять обговорювати безглузді з точки зору результативності, але яскраві за формою події. Прямі ефіри, вся нація перед телевізорами. Думаю до відомих переговорів у Мюнхені чи у Ялті уваги було менше..))) У нас так і не усвідомили, що мирний процес у таких конфліктах як на Донбасі - це не "рибалка з Путіним", а копітка робота щодо створення та функціонування складних інструментів деескалації.

Але цілісної покрокової концепції деескалації немає навіть на рівні чернеток. З небезпечних тенденцій: якщо за Порошенка тема війни використовувалася в якості механізмів внутрішньої політики, то зараз - як елемент зовнішньої (прив'язка до газової теми).

І перше, і друге токсично. У першому варіанті і в другому в нас немає суб'єктності. Як показує досвід інших країн, потрібен або компромісний сценарій (фінська модель), або замороження конфлікту (кіпрська модель). Коли президент їде на переговори і ніхто не розуміє, з якою концепцією миру - це по-перше небезпечно, по-друге - безглуздо.

Ніхто в Україні не хоче думати про створення моделі зростання економіки як ключового елемента охолодження конфлікту, всі думають, що послідовність дій зворотна. При такому підході ті ж південні корейці досі чекали б "миру" з північними, а не розвивали свою країну. Суспільству економіка не цікава, на неї немає запиту в ЗМІ. І на завершення. Нині модно розробляти урядові програми з використанням показника KPI. Які KPI були досягнуті в Парижі? Чи правильно був використаний ресурс уваги таких країн, як Франція і Німеччина, у наших інтересах? Не варто шукати в діях Зеленського "зради" і тим більше співати осанну про народження нового "лідера". Переговори в Парижі просто показали, що український президент - це людина, яка не знає: 1) що йому потрібно робити; 2) що він зможе зробити; 3) що йому дозволять зробити.

Олексій Кущ

 

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...