live

Незаконне збагачення: У НАБУ назвали основні нововведення нового закону

З відкритих джерел
загрузка...
загрузка...

Тепер керівник Офісу Президента України також підпадатиме під дію цього закону

У НАБУ заявили, що набув чинності новий закон про незаконне збагачення, а Кримінальний кодекс України доповнили відповідною статтею — 368-5, внаслідок чого було запроваджено ряд оновлень.

Про це говориться на офіційній сторінці відомства у Facebook.

Зазначається, що як і раніше, під дію закону підпадатимуть топ-посадовці, судді та інші чиновники або політичні діячі, однак тепер до цієї категорії додали керівника Офісу президента, його першого заступника і посадовців патронатної служби, крім тих, хто виконує свої обов’язки на громадських засадах, а також помічників суддів.

Також у НАБУ стверджують, що кримінальна відповідальність за незаконне збагачення настає у випадку, якщо посадовець, що підпадає під дію цього закону, незаконно набув у власність активів на 6500+ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (наразі це 6,243 мільйона гривень).

У той же час, якщо сума непідтверджених статків певного посадовця менша за 6,243 млн гривень, то все одно доведеться відповісти і за це, хоча і не в межах кримінального процесу. Тобто, якщо фактичні доходи особи перевищують законні на 500+ прожиткових мінімумів працездатних осіб (наразі це близько 1 млн гривень), то САП зможе домогтися через суд визнати такі активи необґрунтованими та стягнути їх в дохід держави.

Відомо, що на предмет незаконного збагачення досліджуватимуть наступні активи, серед яких готівка, кошти на рахунках у банках, фінансових установах; нерухомість та інше майно; майнові права; немайнові права, в т.ч. криптовалюти; обсяг зменшення фінансових зобов’язань; роботи чи послуги, надані особі, уповноваженій на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

А ось притягати до відповідальності НАБУ та САП зможуть після набрання чинності відповідної статті, тобто з 28 листопада 2019 року.

Крім цього, у відомстві додали, що поновити кримінальні справи з незаконного збагачення, закриті через визнання відповідної статті неконституційною, не вдасться.

Раніше повідомлялося, що на початку листопада голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав закон про незаконне збагачення.

28 листопада в Україні набув чинності президентський Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за придбання таких активів".

Loading...
Loading...
Loading...