Молодим вчителям зарплату не підвищать, але будуть мотивувати, - Новосад

Міністр освіти і науки України Ганна Новосад РБК-Україна

Міністр хоче в майбутньому зробити один великий оклад для вчителів

Міністр освіти і науки Ганна Новосад за підсумками проведення міжнародного дослідження PISA розповіла, які проблеми української освіти показали тести, чи будуть зростати зарплати вчителів та що планує робити для цього уряд. Це вона зазначила в інтерв'ю "РБК-Україна".

Зокрема, Новосад розповіла, чи достатньо для залучення до професії вчителя нових кадрів підвищення заробітної плати.

"Дуже б хотіла, щоб в мене був магічний швидкий рецепт, але, на жаль, його немає. В Україні велика кількість вчителів – більше 400 тисяч. Тому якщо суттєво підвищувати зарплату, потрібно це робити для всіх. Але, на жаль, зараз це неможливо зробити", - сказала міністр.

Вона додала, що на наступний 2020 рік закладена цільова підтримка для молодих вчителів.

"Ця категорія отримує дуже мало на старті – 4173 гривні. І лише здобуваючи стаж, вони можуть отримувати більше. Ця ситуація змушує молодих вчителів йти зі школи. Тому на наступний рік ми заклали інструмент підтримки саме молодих педагогів у формі одноразової щорічної виплати у вигляді 10 прожиткових мінімумів (з 1 грудня 2019 року загальний прожитковий мінімум - 2027 грн, - ред.)", - роз'яснила Новосад.

Крім того, голова МОН підкреслила, що треба зробити так, щоб у всіх вчителів був один великий оклад, а не малесенький оклад і три десятки надбавок, якими можна маніпулювати.

"На наступний рік ми розробляємо механізми розвитку вчителів через неурядові, недержавні організації. Не секрет, що громадський сектор та приватний ринок часто швидші, мобільніші, якісніші. І ринок освітніх послуг також розвивається. Є багато громадських організацій освітніх, які надають послуги з професійного розвитку. Ми будемо давати вчителям можливість підвищувати свою кваліфікацію у них за державний кошт. Іншими словами, взявши ваучер на гарантоване підвищення кваліфікації, можна піти у недержавний заклад та прослухати курс", - повідомила Ганна Новосад.

Вона нагадала, що цього року на добровільні основі проходили сертифікацію 862 вчителі. Завдяки цьому інструменту, який перевіряв професійний рівень вчителів початкової школи, 705 педагогів протягом трьох років будуть отримувати надбавку до зарплати у вигляді 20%.

"Зараз це пілотний інструмент. Цього року була квота всього 1 тис. місць. Ми хочемо за наступні 5-6 років зробити так, аби сертифікація стала обов'язковою".

Нагадаємо, 27 листопада Кабінет міністрів України на засіданні виділив більш як 203 млн гривень на зарплати медикам та вчителям. Це є одним з інструментів погашення заборгованості по зарплаті.

Loading...