Медведчук про законопроєкт про особливий статус Донбасу: Влада лише хоче виконати формальність

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

"Виконується формальність, щоб продовжити ще на рік дію закону, який не діє"

Жодних висновків за підсумками засідання "нормандської четвірки" влада не зробила і руху до миру та припинення бойових дій не здійснює. У питанні щодо законопроєкта про особливий статус Донбасу виконується формальність.

Про це під час ексклюзивного інтерв’ю в ефірі телеканалу ZIK заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук.

Народний депутат прокоментував законопроєкт про особливий статус Донбасу, який Верховна Рада України планує розглянути на своєму засіданні вже завтра.

"Справа у тому, що те, що пропонується, це, безумовно, не є підтвердженням того, що влада рухається, а особливо, після рішень у Парижі, після засідання "нормандської четвірки", по шляху припинення бойових дій і встановлення миру. Ми упевнені, що такого шляху нема. А те, що пропонують змінити у законі, поміняти цифру 2019 на 2020 – це, фактично, мова йде про те, щоб продовжити дію закону, який закінчується 31 грудня поточного року, і виконати формальність. Я підкреслюю – формальність", – заявив Віктор Медведчук.

Народний депутат пояснив, чому так вважає.

"Чому формальність? Тому що наша фракція декілька тижнів тому внесла законопроєкт, який торкається врегулювання питання, передбаченого і в правовому контексті врегульованого Законом про особливості місцевого самоврядування, який передбачає зміни до статті 1, статті 2, статті 10. Що мається на увазі: це, по-перше, про те, що цей закон повинен діяти на постійній основі, як це безпосередньо випливає з Мінських угод, і, як це, між іншим, вирішено у цьому ж комюніке…, підписаному і затвердженому у Парижі на засіданні глав держав "нормандської четвірки". Більше того, це витікає із формули Штайнмаєра, до якої приєдналася Україна, 1 жовтня підписавши відповідний текст цієї формули. І там ми вбачаємо, що після закінчення виборів цей закон вступає на тимчасовій основі, о 20.00 у день виборів. І після висновків ОБСЄ він повинен бути введений у дію на постійній основі", – пояснив Віктор Медведчук.

Народний депутат зауважив, що саме імплементація цієї формули передбачена у законопроєкті, який подала на розгляд ВРУ "Опозиційна платформа – За життя". Проте, каже він, цей проєкт закону у парламенті не розглядають, попри те, що він відповідає Мінським угодам, формулі Штайнмаєра, рішенням, які були ухвалені у Парижі на засіданні керівників держав "нормандської четвірки".

"А виконується тільки формальність з приводу того, що запропонувала фракція "Слуги народу", щоб продовжити ще на один рік дію закону, який не діє", – резюмував Віктор Медведчук.

На його думку, така формальність свідчить про те, що жодних висновків за підсумками засідання "нормандської четвірки" влада не зробила і руху до миру, припинення бойових дій не здійснює.

Як повідомляли, у Раді зареєстрували законопроєкт про особливий статус Донбасу.

11 грудня стало відомо, що на сайті Верховної Ради з'явився текст цього законопроєкту.

ВРУ планує розглянути проєкт закону 12 грудня.

Loading...