live

Медведчук про транзит газу: Україна вже програла у переговорах, і вина лягає на владу

"Опозиційна платформа - За життя" Народний депутат Віктор Медведчук
загрузка...
загрузка...

"Якби перемовини вели раніше, можна було досягти збереження національного економічного інтересу України"

І чинна, і попередня влада переговори щодо транзиту газу, виходячи з національних інтересів України, вже програла.

Про це під час ексклюзивного інтерв’ю в ефірі телеканалу ZIK заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук.

"Якщо торкатися питання газу, транзиту газу, прямих поставок газу в Україну, то я можу сказати, що Україна, на жаль, вже програла і не може встановити ті інтереси, які були останні роки, коли за рахунок транзиту газу… Україна в дохідну частину бюджету отримувала 250-300 мільйонів доларів щомісячно або 3 мільярди доларів за рік", – заявив політик.

На його думку, нині досягнути таких домовленостей неможливо.

"Тому що, якби перемовини велися раніше і домовлялися так, як ми пропонували ще у березні цього року, то можна було досягти збереження тих чи інших умов, збереження національного економічного інтересу України. Сьогодні такі домовленості досягнуті бути не можуть, тому що не вистачило часу. Більше того, є позиція, яка на сьогодні демонструє, що баланс газу, який поставляється російським "Газпромом" у Європу, він є недостатнім для того, щоб задіяти у наступному році газотранспортну систему України. Чому? Тому що відкривається "Турецький потік" 1 і 2. А це більше 31 мільярда кубів газу за рік. Буде відкрито через декілька місяців "Північний потік-2", це 56 мільярдів кубів газу за рік. І баланс газу, який транзитувався територією України – це 84-87 мільярдів кубів газу, який є дорожчим, ніж "Північний потік" і транзит "Північним потоком", як і транзит двома "турецькими" лініями потоку, то, виходячи з економічних інтересів, безумовно, газ у Європу піде і на півночі, і на півдні, а не через Україну", – заявив Віктор Медведчук.

Народний депутат нагадав, що контракт на транзит газу закінчується 1 січня 2020 року.

"Тому навіть підписання нового контракту, на рік продовження чинного або підписання на 3-5 років, він не може зберегти умови, а для нас головні економічні умови від контракту – це отримання тих коштів у бюджет, у дохідну частину, які ми отримували всі ці роки, на суму, про яку ми говорили, – близько 3 мільярдів доларів. Такої суми ми, на жаль, вже не отримаємо", – каже Віктор Медведчук.

Народний депутат резюмував, що і чинна, і попередня влада переговори щодо транзиту газу, виходячи з національних інтересів України, вже програла, і вина за це повністю лягає на плечі команди президента Володимира Зеленського, а також попередньої команди, яка була при владі за президентства Петра Порошенка.

Нагадаємо, президент України під час підсумкової прес-конференції лідерів "нормандської четвірки" заявив, що питання транзиту газу піднімалось на рівні перемовин між Володимиром Зеленським та Володимиром Путіним. Ймовірно, його вдалось розблокувати – на рівні радників обговорюються деталі цього договору.

Як повідомляли, у Євросоюзі готові до зупинки транзиту газу через Україну.

Loading...
Loading...
Loading...