live

Медведчук: Обмін утримуваними має відбутися до Нового року і різдвяних свят

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

"Так і відбудеться, якщо будуть виконані всі формальності"

Те, що питання щодо обміну утримуваними особами було винесене на "нормандський формат", додало значимості і сили цьому рішенню.

Про це під час ексклюзивного інтерв’ю в ефірі телеканалу ZIK заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук.

Ведуча Юлія Литвиненко адресувала Вікторові Медведчуку запитання щодо домовленостей у Парижі, де, нагадаємо, відбулася зустріч у "нормандському форматі", щодо обміну полоненими.

"Справа в тому, що щодо того обміну, який розглядається, починаючи ще з лютого, із січня 2018 року як етап після найбільшого обміну, який мав місце у грудні 2017 року, то і при Порошенкові, і при новій команді Зеленського його можна було реалізувати і без рішення або пропозицій "нормандського формату" і глав держав "нормандського формату" щодо обміну", – переконаний Віктор Медведчук.

Народний депутат пояснив, чому обмін так і не відбувся.

"Справа у тому, що, як це повідомлялося у ЗМІ, а в мене є достатньо інформаційних джерел з представниками Донецька і Луганська, які розповідали мені, чому цей обмін досі не відбувся. Це, у першу чергу, торкається питання процесуального очищення людей, які повинні повернутися. Вимоги, які пред’являються для того, щоб усі кримінальні переслідування, всі кримінальні питання як пов’язані зі слідством, так і з судовим розглядом, повинні бути закінчені, і лише після цього може відбутися обмін всіх установлених на всіх установлених, щоб люди повернулися додому, у родини до своїх близьких", – заявив Віктор Медведчук.

Народний депутат дав оцінку тому, що питання обміну порушили на рівні зустрічі у "нормандському форматі".

"Те, що це питання було винесене на "нормандський формат", безумовно, це додало значимості і сили цьому рішенню, пропозиції уже глав держав чотирьох країн – не тільки України, а й Франції, Німеччини і Росії, – для того, щоб цей обмін за остаточною домовленістю між Києвом, Донецьком і Луганськом мав місце, і люди протягом 30 діб, до новорічних свят, до різдвяних свят повернулися додому. Думаю, що це так і відбудеться, якщо всі формальності, про які я, у тому числі, зараз говорю, будуть виконані всіма сторонами", – зазначив Віктор Медведчук.

Як повідомляли, після зустрічі у Парижі у "нормандському форматі" президент України Володимир Зеленський заявив, що до 31 грудня 2019 року відбудеться обмін за формулою "всіх на всіх".

Володимир Зеленський повідомив, що обмін утримуваними особами проходитиме у три етапи, на першому можуть повернутися 72 людини.

Більше читайте тут: "Припинення вогню, розведення військ та обмін полоненими: Узгоджені висновки нормандської зустрічі"Loading...
Loading...
Loading...