live

Лідерка М’янми у Міжнародному суді ООН заперечила звинувачення щодо геноциду рохінджа

Рохінджа втікають від військової операції у М'янмі DW

Слухання проводиться за позовом Гамбії

Лідерка М’янми Аун Сан Су Чжі заперечила звинувачення в бік уряду цієї азійської країни в скоєнні геноциду щодо мусульманської народності рохінджа.

Про це вона сказала в середу, 11 грудня, під час слухань на засіданні Міжнародного суду ООН в Гаазі за позовом Гамбії, повідомляє DW.

За словами Аун Сан Су Чжі, Гамбія отримала "неповну та хибну" інформацію про те, що насправді відбулося в М’янмі з народністю рохінджа, котра компактно проживала в регіоні Ракхайн.

У своєму виступі в Гаазі Аун Сан Су Чжі запевнила, що ситуація в розташованому на заході М’янми регіоні Ракхайн досить "складна" та позначена "внутрішніми конфліктами".

За її словами, урядові війська та силовики проводили в Ракхайні операцію проти озброєних повстанців та бойовиків напіввійськового формування мусульман-рохінджа "Арса".

Водночас лідерка М’янми не виключила, що в деяких окремих випадках військові недоцільно вдавалися до насильства. Утім, на її думку, такі випадки – ще не доказ спланованого геноциду.

Нагадаємо, після серії скоєних у 2016 та 2017 роках бойовиками угруповання "Арса" нападів на прикордонні пости в регіоні Ракхайн, силовики та військові М’янми розпочали "антитерористичну боротьбу" в цьому регіоні. Згодом Ракхайн залишило близько 740 тисяч мусульман-рохінджа, котрі втекли в сусідній Бангладеш.

ООН та правозахисні організації не раз звинувачували військових М’янми в скоєнні геноциду проти рохінджа. У доповідях ООН повідомлялося про масові вбивства, у тому числі й дітей, зґвалтування, вигнання населення тощо.

Цивільна адміністрація М’янми, яку очолює лауреатка Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі, заперечує ці звинувачення.

Нагадаємо, у листопаді 2017 року повідомлялося, що Бангладеш підписав угоду з М’янмою про повернення сотень тисяч мусульман рохінджа, які втекли з країни через переслідування.

Подробиці угоди наразі не розголошували, проте Бангладеш заявив, що це "перший крок", а М’янма – що готова прийняти рохінджа якомога швидше.Loading...
Loading...
Loading...