"Опозиційна платформа – За життя" ініціювала поправки, щоб закон про землю відповідав інтересам українців, – Колтунович

Народний депутат Олександр Колтунович 112.ua

"В нинішніх економічних умовах злочинно продавати землю"

В теперішніх економічних умовах більшість українських громадян не зможе купити землю. Тому "Опозиційна платформа – За життя" ініціює поправки, щоб врегулювати проєкт закону про землю.  

Про це заявив на засіданні комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики, який транслювали в ефірі телеканалі ZIK, народний депутат України, фракція "Опозиційна платформа – За життя", Олександр Колтунович.

Олександр Колтунович наголосив, що він і фракція "Опозиційна платформа – За життя" наполягає на тому, що в нинішніх економічних умовах злочинно продавати землю. Більшість українських громадян не зможе її купити. 

"Коли уряду немає що запропонувати, він робить приватизацію стратегічних об'єктів, продаж земель сільськогосподарського призначення, оренду державного комунального майна – це те майно, яке ліквідне, яке могло би працювати в державній власності... 71% громадян України мають доходи менші, ніж 200 доларів і фізично не можуть купити земельну ділянку", – зазначив політик.

Тому, за його словами, фракція "Опозиційна платформа – За життя" подає правки для того, щоб все таки врегулювати проєкт закону про землю і він відповідав національним та економічним інтересам, і що найголовніше, інтересам громадян України.

"Найголовніше, щоб усі ці поправки були враховані і пішли в зал. Щоб ми все таки дослухались, бо 70-80% громадян України, за різними соціологічними дослідженнями, не зацікавлені в такому питанні. Тому я думаю, що на сьогоднішній день ми можемо врахувати їхню думку і все таки прислухатись для того, щоб не зробити поганих кроків для національної економіки", – наголосив Колтунович.

Нагадаємо, що сьогодні на засіданні комітету Верховної Ради з питань аграрної політики сталась бійка. Ймовірною причиною цього було перенесення розгляду законопроєкту про ринок землі.

До слова, 13 листопада парламент у першому читанні проголосував за законопроект № 2178-10, що передбачає скасування мораторію на продаж землі в Україні.

Президент Володимир Зеленський запропонував провести референдум щодо можливості продажу української землі іноземцям.

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що всеукраїнський референдум про ринок землі може бути проведено раніше 2024 року, але після того як закон про ринок землі буде ухвалено у другому читанні.

Loading...