live

Кабмін зареєстрував у Раді законопроєкт, який дозволить не повертати Приватбанк Коломойському

З відкритих джерел

Одна зі змін може стосуватися націоналізації Приватбанку

Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №2571 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань функціонування банківської системи. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Наразі текст законопроєкту ще відсутній, проте він є у розпорядженні видання "Економічна правда".

Як зазначається, цей документ стосується виведення неплатоспроможніх банків з ринку та дозволить державі стати їх власником.

Зокрема, виходячи зі змісту документу, багато змін було внесено у статтю 41, 41.1  згаданого закону. Саме відповідно до зазначеної статті 41.1 "Приватбанк" був виведений з ринку.

Серед інших новацій закону:

  • Переписано розділ про істотну участь у капіталі банку та його структуру власності. Все досить жорстко та під контролем НБУ. Детально прописаний порядок набуття/збільшення істотної участі. Якщо збільшення/набуття істотної участі не було погоджено з Нацбанком, він може тимчасово позбавити такого власника використання права голосу та/або вимагати відчуження відповідних акцій банку.
  • Прописуються зобов’язання банків дотримуватися нормативів НБУ - ліквідності, капіталу та інше.
  • НБУ отримує право вимагати зміни складу ради або правління банку, якщо НБУ вважає що ці особи неефективні. Керівники банків зобов’язуються запобігати появі конфлікту інтересів.
  • Банк зобов’язується визначати пов’язаних осіб до здійснення операцій з ними. НБУ при здійсненні банківського нагляду має право визначати пов’язаних осіб.
  • Уточнюється поняття банківської таємниці: рішення про визнання банку неплатоспроможним є банківською таємницею. Прописуються умови поширення інформації, яка відноситься до банківської таємниці. Розкриття банківської таємниці Нацбанком можливе у трьох випадках: на запит фізособи, на запит юрособи (за певних обставин), за рішенням суду.

Раніше повідомлялося, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) виділить Україні 5,5 мільярда доларів у межах нової трирічної програми. Однак, є деякі умови, головна з яких - визнати націоналізацію Приватбанка законною.

Loading...
Loading...
Loading...