live

Гренландія почала танути в сім разів швидше, – дослідження

Танення льодовиків Гренландії. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
загрузка...
загрузка...

Танення льоду на острові за останні десятиліття пришвидшилося

У Гренландії щвидкість танення льоду з 1992 по 2018 рік збільшилась у сім разів, що може спричинити підвищення рівня Світового океану на 7 сантиметрів. Про це йдеться у результатах дослідження наукового журналу Nature.

Як зазначається, з 1992 року Гренландія втратила приблизно 3,8 трильйона тонн льоду, що відповідає зростанню рівня Світового океану на 10,6 міліметра. Зокрема, наразі танення льодовиків спричинило підняття рівня Світового океану на 7 міліметрів, на відміну від початку 1990-х років, коли танення льоду відповідало близько 1 міліметру зростання рівня води. Тобто, танення острову пришвидшилося у сім разів.

За прогнозами дослідників, у зв’язку з цим до 2100 року рівень Світового океану може піднятися на 70 міліметрів.

До слова, вчені не досліджували причину такого явища. Проте, на думку фахівців, це може вплинути на зникнення льодів Арктики в цілому внаслідок глобального потепління, адже протягом останніх десятиліть середня температура регіону зросла на 0,75 градусів.

Крім цього, вчені додали, що прискорене танення льодовиків може негативно вплинути на життя населення планети.

"Якщо говорити просто, то з кожним сантиметром зростання рівня Світового океану затоплення загрожує шести мільйонам людей", - пояснив професор Британського Університету Лідса Енді Шеперд.

Нагадаємо, нещодавно у Європейському Союзі оголосили "надзвичайний кліматичний стан" та закликали держав-членів вживати більше заходів для захисту навколишнього середовища.

Loading...
Loading...
Loading...