Ґрета Тунберґ стала "Людиною року" за версією Time

Шведській активістці всього 16 років

Протест Грети Тунберг - нове слово в боротьбі за екологію

Грета Тунберг

Американський журнал Time назвав екоактивістку зі Швеції Ґрету Тунгберґ "Людиною року-2019". Про це йдеться на сайті видання.

Як зазначається, Тунберґ почала глобальний рух, пропускаючи школу: із серпня 2018 року вона проводила дні перед шведським парламентом, тримаючи плакат із написом Skolstrejk för klimatet – "Шкільний страйк за клімат" чорними літерами на білому тлі.

Упродовж наступних 16 місяців вона звернулася до голів держав в ООН, зустрілася з Папою Римським, посперечалася з президентом Сполучених Штатів та надихнула 4 мільйони людей долучитися до глобального страйку за клімат 20 вересня 2019 року, який став найбільшою кліматичною демонстрацією в людській історії.

 
 
 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Допис, поширений TIME (@time) 11 Гру 2019 р. о 4:45 PST

"Тунберґ 16 років, але виглядає на 12. Вона зазвичай носить своє світло-каштанове волосся поділене на дві коси із проділом посередині. У неї синдром Аспергера, це означає, що вона не оперує таким же ж емоційним реєстром, як більшість людей, яких вона зустрічає. Вона не любить натовпу; ігнорує світські бесіди; і говорить прямими, нескладними реченнями. Їй важко полестити, її складно відволікти. Її не вражає знаменитість інших людей, а також вона не зацікавлена у власній зростаючій популярності. Але саме ці якості допомогли зробити її глобальною сенсацією. Там, де інші посміхаються, щоб зменшити напругу, Тунберґ засмучується. Там, де інші говорять мовою надії, Тунберґ повторює незаперечну науку: океани піднімуться. Міста будуть затоплені. Постраждають мільйони людей", - пишуть редактори.

 
 
 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Допис, поширений TIME (@time) 11 Гру 2019 р. о 5:28 PST

 

Нагадаємо, раніше в архівах Вашингтонського університету виявили фотографії, яким майже 120 років. На них зображено дівчинку, яка дуже схожа на шведську активістку Ґрету Тунберґ.

Loading...