live

Google навчився "розуміти" українську мову, а не лише окремі слова та фрази

Фото з відкритих джерел
загрузка...
загрузка...

Новий мовний алгоритм Google почав працювати ще восени

Нейромережа пошукової системи Google навчилася обробляти українською мовою не лише ключові слова і фрази, а й зв’язки між словами.

Про це повідомляє офіційний Twitter сервісу, –передає Читомо.

Новий мовний алгоритм Google почав працювати ще восени, але лише зараз він отримав новий апдейт, який містить й поліпшення функції розуміння української мови. Загалом він навчився розуміти понад 70 мов.

Статистика Google свідчить про те, що близько 15% пошукових запитів раніше не виконувалися або здійснювалися з неякісними результатами видачі. Новий алгоритм пошуку Google BERT (Bidirectional Encoder Representations from Transformers) покликаний усунути цю проблему.

 За інформацією видання Liga Tech, BERT не лише механічно аналізує збіги слів і фраз, але й намагається "зрозуміти" фразу пошукового запиту. Наприклад, в пошуковому запиті "2019 бразильський мандрівник у США потрібна віза" прийменник "у" має істотну роль. Він показує, що людина хоче з Бразилії потрапити до США, а не навпаки. Без BERT алгоритми Google не розуміли цього і показували інформацію про подорож із США до Бразилії.

Раніше повідомлялося, що електронною книжкою року, за версією користувачів Google, стали "Страшні історії для розповіді у темряві" (Scary Stories to Tell in the Dark).

Нагадаємо, Google назвав найпопулярніші запити в Україні.

Loading...
Loading...
Loading...