live

АМКУ оштрафував облгази Фірташа на 278 млн грн

з відкритих джерел
загрузка...
загрузка...

Облгази донараховували обсяги використаного побутовими споживачами природного газу понад обсяги, визначені лічильниками

Антимонопольний комітет оштрафував 16 облгазів групи РГК бізнесмена Дмитра Фірташа на 278 млн грн за неправомірні донарахування побутовим споживачам обсягів використаного природного газу та зобов’язав порушників провести перерахунок за 2018 рік.

Про це повідомив голова АМКУ Юрій Терентьєв у своєму Facebook.

За його словами, Комітетом було встановлено, що Київоблгаз, Вінницягаз, Волиньгаз, Львівгаз, Запоріжгаз, Харківгаз, Хмельницькгаз, Рівнегаз, Сумигаз, Чернівцігаз, Чернігівгаз, Закарпатгаз, Дніпропетровськгаз, Житомиргаз, Миколаївгаз, Івано-Франківськгаз в період з грудня 2015 по серпень 2019 року займали монопольне (домінуюче) становище на ринках комплексної послуги з розподілу та постачання природного газу побутовим споживачам в межах відповідних територій.

"Ці компанії з жовтня 2018 по серпень 2019 при здійсненні комерційних розрахунків донараховували обсяги використаного побутовими споживачами природного газу понад обсяги, визначені лічильниками, тобто, зловживали своїм монопольним (домінуючим) становищем на зазначеному ринку", – зазначив Терентьєв.

Він також додав, що таким чином, дії зазначених компаній призвели до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

АМКУ зобов’язав відповідачів припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції, усунути наслідки порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом здійснення перерахунку побутовим споживачам в частині визначення фактичного обсягу споживання (розподілу) природного газу по об’єкту побутового споживача на підставі обсягів даних лічильника газу, починаючи з жовтня 2018 року.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет України надав "ДТЕК Західенерго" обов’язкові для розгляду рекомендації щодо унеможливлення обмеження виробництва електричної та теплової енергії на Бурштинській тепловій електростанції.

Loading...
Loading...
Loading...