Активісти вимагають від НАЗК і НАБУ ретельної перевірки за фактом незаконного збагачення прокурора Кулика

Костянтин Кулик. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Представники громадської організації "Міжнародний антикримінальний альянс" відвідали дві ключових антикорупційних установи з зверненням щодо незаконного збагачення колишнього прокурора Костянтина Кулика.

"Протягом 14-15 років Кулик придбав стільки майна, будучи військовим прокурором сил АТО, придбав стільки майна - як його зарплата за 5 років. Тому було відкрито кримінальне провадження. Це перший чиновник, проти якого було відкрито кримінальне провадження на предмет незаконного збагачення. Ця справа тривала кілька років, однак її було закрито через декриміналізацію цієї статті", – нагадав голова "Міжнародного антикримінального альянсу" Богдан Воронцов.

В Нацагентство з питань запобігання корупції подано заяву з вимогою ще раз перевірити декларації чиновника і їх відповідність реальним доходам декларанта. Зараз в НАЗК проходить конкурсний відбір голови агентства, для якого справа Кулика буде своєрідним професійним тестом.

Звернулися також і в Національне антикорупційне бюро. Тут активісти наголошують на необхідності відновлення кримінального провадження проти Костянтина Кулика щодо його незаконного збагачення і доповнити, тобто внести в справу факт резонансної незаконної надбудови в елітному ЖК "Дипломат-Холл". В адміністрації Голосіївського району вже пообіцяли провести перевірку дій Кулика через звинувачення з боку активістів про те, що Кулик добудував цілий поверх на даху будинку над своєю квартирою, чим створив небезпеку для мешканців цілого району.

Раніше завдяки принциповій позиції громадськості та народних депутатів Костянтина Кулика нарешті звільнили від займаної посади в Генпрокуратурі. Втім, згодом з'явилися чутки про лобіювання його кандидатури на посаду в СБУ, проти чого активісти вже виходили на мітинг під стіни установи. Разом з тим працює комісія КМДА з приводу забудови в "Дипломат-Холі", а Нацполіція вже відкрила по цьому об'єкту кримінальну справу. 

Loading...