live
Новини » Політика 3392 Читать эту новость на русском

Зеленський: Здається, ми розблокували питання транзиту газу

Скріншот ZIK
загрузка...
загрузка...

Питання транзиту – важливе не лише для країни, а й для енергетичної безпеки цілої Європи

Питання транзиту газу піднімалось на рівні перемовин між Володимиром Зеленським та Володимиром Путіним. Ймовірно, його вдалось розблокувати – на рівні радників обговорюються деталі цього договору.

Про це Володимир Зеленський заявив під час підсумкової прес-конференції лідерів "нормнадської четвірки", яку транслював телеканал ZIK.

Він розповів: у рамках "нормандської четвірки" питання транзиту газу через Україну не обговорювали. Однак на двосторонній зустрічі з Володимиром Путіним цю тему піднімали.

"Ми говорили це питання, мені здається, ми його розблокували. На рівні радників зараз обговорюватиметься можливість, об’єм, ціна – деталі договору про транзит газу, тому що це дуже важливо для всіх", – підкреслив Зеленський.

Він підкреслив: питання транзиту є важливим не лише для країни, а й для енергетичної безпеки цілої Європи.

"Тому, думаю, що там у нас дуже непогані кроки", – підкреслив Володимир Зеленський.

У свою чергу Путін заявив, що українці можуть купувати газ за значно дешевшими цінами, ніж зараз надходять у платіжках.

"Пам’ятаєте відомий дитячий віршик: "А у нас в квартирі газ, а у вас?".  І у вас він є і буде. Однак зі зазначено дешевшими цінами, якщо домовимось про спільну, чесну роботу. Він може бути дешевшим на 25%, ніж сьогодні отримує кінцевий споживач", – підкреслив лідер Кремля.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Російської Федерації Дмитро Медведєв заявив, що для досягнення угоди щодо транзиту газу, Україна повинна відмовитися від рішення Стокгольмського арбітражу про борги "Газпрому".

До слова, раніше у "Газпромі" скаржилися, що Україна хоче за майбутній транзит дуже високі тарифи. Голова правління "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що пропозиції української сторони щодо тарифу на транспортування газу в Європу з 2020 року дуже високі, значно вищі за ті, за якими сторони працюють наразі. 

На що, виконавчий директор компанії "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявив, що Україна впроваджує європейську методологію розрахунку тарифу транзиту газу. Ця методологія чітко визначена у європейському тарифному кодексі (NC TAR). За цією методологією тариф має відповідати актуальним витратам оператора газотранспортної системи.

Loading...
Loading...
Loading...