live
Новини » Політика 372 Читать эту новость на русском

Зеленський: Закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО може бути продовжений ще на рік

Скріншот ZIK

Простіше зараз продовжити термін дії закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей"

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що закон "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" може бути продовжений ще на один рік.

Про це повідомляє пресслужба президента України.

"9 грудня сторони висловили зацікавленість у досягненні домовленості в рамках Нормандського формату та Тристоронньої контактної групи щодо всіх правових аспектів особливостей місцевого самоврядування окремих районів Донецької та Луганської областей та інкорпорування "формули Штайнмаєра", – повідомив глава держави під час зустрічі зі ЗМІ за результатами саміту лідерів країн – учасниць "нормандського формату" в Парижі.

Під час спілкування з журналістами Володимир Зеленський пояснив, що простіше зараз продовжити термін дії закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", ніж дочекатися його закінчення, а потім голосувати за новий закон щодо Донбасу.

"Тому я гадаю, що треба продовжити. Тим паче, так записано в Мінських домовленостях, що ми повинні погодити з усіма сторонами в ТКГ. Цей закон уже є. Ми його продовжуємо, але він тимчасовий – на рік. Мене запитали, чому не на п’ять чи 10 років. Я відповів чесно всім представникам: ми не знаємо, що буде через 5-10 років. А один рік – це нормальна пропозиція", – сказав президент України.

Зі свого боку федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель зазначила, що впровадження "формули Штайнмаєра" – це певний порядок дій, зокрема оголошення особливого статусу та проведення місцевих виборів.

Вона також наголосила, що на переговорах лідерів "нормандської четвірки" у Парижі сторони відчули добру волю вирішувати складні питання.

"Цієї волі нарешті не бракує, і ми абсолютно реалістично бачимо вирішення цих проблем", – зазначила Ангела Меркель.

Канцлер Німеччини також позитивно оцінила першу зустріч президента України Володимира Зеленського та президента Російської Федерації Володимира Путіна. "Я сподіваюся, що і наша зустріч, і двостороння зустріч між президентами відбулася для блага всіх", – сказала вона.

Нагадаємо, 9 грудня вперше за три роки відбулася зустріч у "нормандському форматі". Володимир Зеленський розповів, як під час нормандських перемовин вирішив не витрачати час, доводячи Володимиру Путіну наявність російських військових на Донбасі.

Loading...
Loading...
Loading...