live
Новини » Політика 128 Читать эту новость на русском

Зеленський: До 31 грудня 2019 року відбудеться обмін за формулою "всіх на всіх"

Скріншот ZIK президент України Володимир Зеленський
загрузка...
загрузка...

"Було погоджено необхідність верифікувати повні списки"

На "нормандській зустрічі" країни-учасники  погодили невідкладні заходи щодо стабілізації безпеки на сході України. Серед них питання припинення вогню, звільнення утримуваних осіб і продовження розведення військ на лінії розмежування.

Про це на підсумковій пресконференції лідерів "нормандської четвірки", яку транслював телеканал ZIK, заявив президент України Володимир Зеленський. 

Президент України сказав, що українська сторона наполягала, що комплексне вирішення усіх питань є неможливим без забезпечення найголовнішого компоненту – безпекової ситуації на сході України.

"Сьогодні Україна, Німеччина, Франція та РФ обговорили чимало та погодили деякі дуже важливі речі. Найперше – це невідкладні заходи щодо стабілізації безпекової ситуації на сході України. Це повне, всебічне та безстрокове припинення вогню на сході України, яке має розпочатись до кінця 2019 року", – наголосив Зеленський.

Також, за його словами, задля дієвого моніторингу та посилення контролю за режимом припинення вогню всі країни-учасники нагадали про важливість безпечного та надійного доступу СММУ ОБСЄ на всій території України.

За його словами, країни-учасники погодилися сприяти взаємному звільненню утримуваних осіб до 31 грудня 2019 року за принципом всіх на всіх.

"Було погоджено необхідність верифікувати повні списки та надати повний і безумовний доступ представникам міжнародного комітету "Червоного хреста" до усіх утримуваних осіб", – сказав Зеленський.

Також він наголосив, що погоджено обговорення в межах Тристоронньої контактної групи про додаткові зони розведення одночасно в трьох точках, які мають важливе гуманітарне значення для всіх українців.

Окрім цього, Володимир Зеленський сказав, що наполягав на необхідності відновлення Україною повного контролю за державним кордоном. Але додав, що впевнений, що ще повернеться до вирішення цього питання на наступній зустрічі на нормандському форматі через чотири місяці.

"Також сьогодні я безліч разів наголошував на необхідності виведення всіх іноземних збройних формувань, військової техніки та незаконних збройних формувань в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Я підкреслив, що проведення місцевих виборів в ОРДЛО можливе виключно відповідно до законодавства України та стандартів ОБСЄ.

Сьогодні сторони виявили зацікавленість у досягненні домовленості в рамках "нормандського формату" і тристоронньої контактної групи щодо всіх правових аспектів особливостей місцевого самоврядування окремих районів Донецької та Луганської областей та інкорпоруванні "формули Штайнмаєра", – сказав Зеленський.

Як відомо, 9 грудня у Парижі відбулася зустріч у "нормандському форматі", у якій взяли участь президент України Володимир Зеленський, президент Франції Емманюель Макрон, президент РФ Володимир Путін та канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Loading...
Loading...
Loading...