live

Закон про верифікацію держвиплат: Королевська заявила про готовність звернутися до КСУ

Наталія Королевська

Народна депутатка пояснила, у чому полягає нонсенс законопроєкту

Якщо президент Володимир Зеленський підпише Закон про верифікацію та моніторинг державних виплат, "Опозиційна платформа – За життя" звернеться до Конституційного суду.

Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, заявила народна депутатка України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Наталія Королевська.

Народна депутатка нагадала, що минулого року Конституційний суд визнав закон про верифікацію державних виплат, який був ухвалений за президентства Петра Порошенка, неконституційним. Наталія Королевська зауважила, що після того партійці вимагали припинити знущання над людьми "верифікаціями" та різними перевірками. А це, зазначила вона, стосувалося отримувачів субсидій, переселенців тощо.

"Проте уряд Гончарука пішов далі. Вони взяли той, визнаний КСУ неконституційним, закон, трохи його переписали і прийняли уже за ці 100 днів у "турборежимі" у новому парламенті", – зазначила Наталія Королевська.

Народна депутатка повідомила, що парламентарі зверталися до президента Володимира Зеленського, щоб він ветував проєкт закону, проте він лише вніс певні поправки, і минулого пленарного тижня був ухвалений новий закон про верифікацію.

Наталія Королевська повідомила, що нонсенс цього законопроєкту полягає у тім, що контролери зможуть відкривати всі бази, які стосуються банківської таємниці, Пенсійного фонду, щоб проводити перевірки. А перевірки будуть трьох видів – електронна, документальна, а також безпосередня перевірка на місці, тобто ходитимуть до людей додому, опитуватимуть сусідів тощо. Тож людей позбавлятимуть пільг без суду, пояснила вона. А за порушення, каже депутатка, передбачені величезні штрафи.

"Тому наша команда "Опозиційна платформа – За життя" попередила уряд і звернулася до президента, що, якщо президент знову підпише цей закон про верифікацію, ми звернемося у Конституційний суд і знову визнаємо його неконституційним", – заявила Наталія Королевська.

Як повідомляли, Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект "Про верифікацію та моніторинг державних виплат".

Згодом стало відомо, що закон про верифікацію та моніторинг державних виплат передано на підпис президенту Володимиру Зеленському.

Loading...
Loading...
Loading...