live
Новини » Політика 125 Читать эту новость на русском

Закон про демонополізацію спиртової галузі передано на підпис Зеленському

Дмитро Разумков
загрузка...
загрузка...

Державна монополія на виробництво спирту скасовується з 1 січня 2020 року

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав закон про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва спирту етилового. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

"10.12.2019 Закон направлено на підпис Зеленському", - написано у карточці законопроєкту.

Документом вносяться зміни до Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального". Відтак на виробництво спирту чекають такі зміни:

  • скасування державної монополії на виробництво спирту починаючи з 1 січня 2020 року;
  • надання можливості суб'єктам господарювання будь-якої форми здійснювати провадження діяльності з виробництва спирту за умови одержання відповідної ліцензії;
  • повна лібералізація експорту спирту з України.

Автори законопроєкту зазначили, що для захисту вітчизняного товаровиробника проєктом Закону передбачено, що імпорт спирту до 1 січня 2022 року зможуть здійснювати лише уповноважені Кабінетом Міністрів України державні підприємства.

Нагадаємо, законопроєкт про демонополізацію спиртової галузі був зареєстрований у Верховній Раді 23 жовтня. Парламент кількістю 294 нардепів ухвалив закон в цілому 3 грудня.

Loading...
Loading...
Loading...