live

Російський спорт був і залишається частиною російської політики

Білоголовцев Микита
Білоголовцев Микита

Блогер, ведучий

 
З відкритих джерел
загрузка...
загрузка...

Санкції Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA), якими Росію на чотири роки позбавили участі у олімпіадах і чемпіонатах світу, більше шкодять не спортивній спільноті, а окремим людям, які бажали відсторонитися від політики і ставили за мету в житті досягти високих результатів у спорті.

Про це пише Нікіта Бєлоголовцев на своїй сторінці в Facebook.

Дуже спірну (і трохи цинічну) річ скажу про допінг.

Знаєте, по-моєму, дуже неправильно в цій ситуації жаліти російських спортсменів, як несправедливо постраждалу спільність людей. Тобто кожного окремо, безумовно, шкода: хтось квартиру і машину не отримає, хтось шанс на кар'єру в постспортивному житті, у когось (без всякого пафосу) мрію і сенс життя відібрали сьогодні. Неймовірно шкода яскравих і, очевидно, ні в чому не винних Марію Ласицкене, Сергія Шубенкова і багатьох інших. Але, ще раз скажу, як "соціальну групу", ні, не шкода.

Російські спортсмени дуже старанно створювали собі образ солдатів-лайт. Тому що там, де всі просто змагаються в стрибках у довжину, російські спортсмени неодмінно "до останнього б'ються за Батьківщину". І отримують за це найщедріші (з серйозним відривом) призові за олімпійські медалі. Там, де всі можуть висловлювати будь-які (або, найчастіше, ніякі) погляди і точки зору, російські спортсмени в кращому випадку вступають у Putin Team, а в гіршому — у штаб губернатора Беглова. Там, де після допінгових дискваліфікацій потрібно збирати своє життя з нуля, у російського спортсмена майже завжди, як мінімум, кілька варіантів на держслужбі. Там, де Універсіади тупо нікому не потрібні, Росія і Китай готові проводити їх по черзі і відправляти туди навколоосновні склади, щоб виграти все золото світу (і не забути розповісти про це у вечірніх новинах).

Зрозуміло, не спортсмени все це придумали. Але їм цілком комфортно жилося в цьому статусі, і вони як "соціальна група" не подавали навіть натяків на бажання з цього статусу вийти. Так що російський спорт, безумовно і беззастережно, був і залишається частиною російської політики. І робить це при активній участі або, як мінімум, повному непротивленні російських спортсменів. Так що чесно було би розглядати чотирирічний бан російського спорту як, наприклад, побічний ефект при роботі на шкідливому виробництві. Так, неприємно й іноді навіть трагічно, але це все-таки свідомий вибір: більше грошей, можливостей і соціальних ліфтів, але і ризиків незрівнянно більше.

Ще раз: дуже сподіваюся, що всі чисті та чесні спортсмени опиняться на змаганнях. Найменше зараз хочеться радіти і тицяти в спортсменів пальцем. Але і говорити про них як про "випадкових заручників ситуації" все-таки не зовсім чесно. Вони чудово здавали собі справу, які ризики прописані дрібним шрифтом в їхній особистій копії суспільного договору.

Нікіта Бєлоголовцев

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...