Вчора відбувся повтор "нормандського формату" часів Порошенка, – Шуфрич

Народний депутат України (фракція «Опозиційної платформи – За життя») Нестор Шуфрич

Вчора Україна мала унікальний шанс прискорити процес встановлення миру, однак розміняла його на політику якихось маленьких кроків

Остання зустріч у "нормандському форматі" дуже нагадує ті, що були за Петра Порошенка. У цих перемовинах ми побачили практично такий же алгоритм.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України від фракції "Опозиційна платформа – За життя" Нестор Шуфрич.

Коментуючи результати вчорашньої зустрічі у "нормандському форматі", він наголосив: найперший позитив у тому, що зустріч таки відбулась, а в Зеленського "відбувся особистий контакт" із Путіним.

"Окрім того, безумовно, позитивно, що домовились звільнити, якщо не помиляюся, ще 72 наших утриманих. Ми маємо віддати 50 з чимось утриманих на території України. Це, безумовно, позитивно", –  підкреслив нардеп.

Водночас він зазначив: це буде перший обмін саме з так званих "ЛНР/ДНР".

"Однак дехто апелює, що при Порошенкові у такий спосіб обміняли 800 осіб. У цьому також є певна логіка. Зараз наближаємось до того, що ця зустріч, крім того, що Путін та Зеленський познайомились особисто, дуже нагадує попередні зустрічі Порошенка – навіть алгоритм, що ми зустрілись зараз, а потім ще раз зустрінемось через чотири місяці. Хочу нагадати, що свого часу у такий же спосіб з Порошенком зустрічались у цьому ж форматі", – зауважив Шуфрич.

Він зазначив: відбувся певний повтор "нормандського формату" часів Порошенка.

"Те, що, маючи унікальну можливість зробити революційний крок у реалізації мирного плану і мирних можливостей, ми фактично повторюємо шлях Порошенка, – це насторожує і бентежить. Сказати, що це безнадійно, я б не сказав, однак ми мали вчора унікальний шанс прискорити процес встановлення миру в Україні. Натомість ми його відклали та розміняли цю унікальну можливість на політику якихось маленьких кроків. До чого вони приведуть, ніхто не знає, як і чим це закінчиться", – підкреслив політик.

Тож він підкреслив: реальний мир та врегулювання конфлікту на Донбасі відкладаємо щонайменше на чотири місяці.

"Значить, наші хлопці будуть гинути на лінії розмежування", – підкреслив Шуфрич.

Нагадаємо, 9 грудня у Парижі вперше за три роки відбулася зустріч у "нормандському форматі". 

Детальніше читайте у статті "Припинення вогню, розведення військ та обмін полоненими: Узгоджені висновки нормандської зустрічі".

Loading...