live

Вчені назвали спеції, які небезпечні для здоров'я

Майонез. Фото: hnb.com.ua
загрузка...
загрузка...

Цими добавками краще не зловживати

Вчені назвали спеції, які можуть зашкодити організму людини, пише Країна здоров’я.

Сіль

Найпростіший спосіб поліпшити смак готового блюда - це додати до нього трохи солі, яка, крім усього іншого, змусить молекули продуктів рухатися інтенсивніше і сильніше впливати на смакові рецептори. Проблема полягає в тому, що для зниження токсичності зайвої солі ниркам доводиться працювати з перенасиченим розчином рідин. Розбавити його додатковими порціями води буде правильним рішенням, ось тільки зайві обсяги приведуть до збільшеного тиску і навантаженні буквально на все - від серця і нирок до артерій. Протягом тривалого часу це неминуче спровокує хвороби нирок і звуження судин, а там і до інсультів з серцевими нападами не далеко.

Цукор

Ще однією приправою-вбивцею, яку багато хто навіть не сприймає як серйозну загрозу, є цукор. А між тим, крім переваги в наданні організму швидкої енергії, цукор не несе нам абсолютно ніякої користі.

Проблеми з зубами, підвищення рівня цукру в крові і, як наслідок, "пришпорювання" підшлункової залози для вироблення інсуліну, можливе ожиріння, проблеми з серцем і діабет - все це не робить цього сипучому продукту багато честі. Втім, перебрати з цукром можна, навіть не дивлячись в його сторону - достатня його кількість міститься в десятці продуктів, які ми їмо щодня у великій кількості.

Соус барбекю

Неможливо приготувати ідеальні свинячі реберця без вимочування м'яса в маринаді зі спеціальним соусом і подальшим обмазуванням сумішами BBQ. Саме це покриття соусом барбекю після температурної обробки перетвориться в апетитну глазур. Разом з нею ви з'їдаєте навіть більше цукру, солі, кукурудзяного сиропу (ще одного виду цукру), патоки і томатного кетчупу, ніж якби соус барбекю просто подавався з просто обсмаженим м'ясом. У випадку з глазурованими реберцями, до яких соус подається і так, це стає справжнім подвійним випробуванням для нирок, підшлункової залози і серцево-судинної системи!

Майонез

У випадку з майонезом, цим справжнім королем заправок і маринадів, існує ціла маса способів нашкодити своєму здоров'ю, крім стандартних солі і цукру. Так, наприклад, алергіки "оцінять" присутність в складі майонезу яєць, чий жовток не проходить первинної пастеризації, а значить, ризик підхопити сальмонелу перестає бути таким вже ефемерним. Крім цього, одна столова ложка майонезу містить стільки масла, що покриває близько 15% денної норми жиру.

Нагадаємо, за останні 10 місяців в Україні було зареєстровано 8 869 випадків ротавірусного ентериту.

 

Loading...
Loading...
Loading...