live
Новини » Політика 393 Читать эту новость на русском

Україна взяла курс на замороження конфлікту, – Кожара про нормандську зустріч

Леонід Кожара. Фото: ukrinform.ua

"Те, що очікували українці, на жаль, не відбулося"

На нормандській зустрічі жодних принципових домовленостей щодо просування України у врегулюванні ситуації на сході не відбулося.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK висловив український політик, дипломат Леонід Кожара.

Ведуча програми поцікавилася, які думки у політика з приводу вчорашньої зустрічі в "нормандському форматі". Леонід Кожара сказав, що "нормандський формат" відбувся так само, як і попередні зустрічі. Жодних принципових домовленостей щодо просування України у врегулюванні ситуації на сході не відбулося.

"І якщо не брати до уваги можливість якихось непублічних переговорів невідомих нам, таємних переговорів в рамках "нормандського формату", то моє враження, що українська сторона взяла курс на замороження конфлікту", – наголосив Кожара.

За його словами, якщо ми не домовились з принципових питань, то і реалізація решти питань буде проблематичною. Зокрема, що стосується обміну полоненими, на попередніх самітах і інших зустрічах говорили про теж саме, але основне, що реалізація домовленостей знаходиться в деталях, а вони не розкриваються і ми не бачимо, про що домовились.

"Знову ж таки переговори спускають на більш низький рівень: на рівень міністрів, дипломатичних радників, на рівень мінської контактної групи і це означає, що це може тривати невідомо скільки часу... Тому, на мій погляд, те, чого очікувалася уся Україна, а саме прориву в "нормандському форматі" не відбулося... Обмін триває постійно і для цього не треба збирати канцлера Німеччини і президента Франції", – прокоментував політик.

Нагадаємо, 9 грудня під час "нормандської зустрічі" у Парижі лідери наголосили на загальному прагненні до сталої й всеохопної архітектури довіри та безпеки у Європі.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила на пресконференції за підсумками саміту лідерів "нормандської четвірки" в Парижі, що Мінські угоди, які були підписані у 2014 році, необхідно адаптувати до нинішніх реалій.

Також сьогодні, 10 грудня, прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков повідомив, що зустріч лідерів країн "нормандської четвірки" (Росія, Німеччина, Франція, Україна), яка запланована через чотири місяці, відбудеться в Берліні.

Loading...
Loading...
Loading...