live
Новини » Світ 70 Читать эту новость на русском

У Великій Британії з'явилася перша в Європі екомечеть

Храм офіційно відкрив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган

Aljazeera Екомечеть в Кембриджі

У Кембриджі, Велика Британія, запрацювала перша в Європі мечеть, що використовує зелену енергію. Про це повідомляє Al Jazeera.

Згідно з повідомленням, кошти на будівництво мечеті були надані численними донорами, серед яких: британський мусульманський співак Юсуф Іслам, раніше відомий як Кет Стівенс, турецький уряд та Катарський національний фонд.

"Я думаю, що це місце поклоніння стане найкращою відповіддю на зростаючий антиісламізм, - сказав Ердоган. - Я вірю, що ця мечеть, яка з першого моменту стала символом солідарності проти дискримінації, надалі, як Бог бажає, і надалі буде центром єдності, спілкування та миру в майбутньому".

Як зазначається, споруда оснащена сонячними панелями, найсучаснішими технологіями обігріву та охолодження, використовує зелену енергію і спрямована на нульовий викид вуглецю.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що кримськотатарська громада за сприяння Туреччини побудує найбільшу в Україні мечеть - на 5000 місць, ділянку вартістю близько 5 млн доларів вже виділено, і проєкт будівництва готовий.

Loading...
Loading...
Loading...