Три країни бойкотують вручення Нобелівських премій

Петер Гандке перед промовою на похороні Слободана Мілошевіча AP Photo

Протест виник через присудження премії з літератури Петеру Гандке

Туреччина приєдналася до Албанії та Косова в бойкоті церемонії вручення Нобелівських премій, яка запланована на сьогодні, 10 грудня. Таким чином три країни висловлюють протест проти вручення премії з літератури за 2019 рік Петеру Гандке, передає "Радіо свобода".

Згідно з повідомленням, письменника австрійського походження Петера Гандке, який зараз живе у Франції, критикують через підтримку нині покійного сербського авторитарного президента Слободана Мілошевича. У 1996 році письменник опублікував свої нотатки "Справедливість для Сербії", які розкритикували за "применшення воєнних злочинів", скоєними сербськими військовими.

Посол Туреччини в Швеції Хаккі Емре Юнт заявив, що турецький мовник не відвідає церемонію нагородження в Стокгольмі, де відбудуться щонайменше дві демонстрації проти Гандке.

Зазначається, що раніше урядовці Туреччини закликали Шведську академію змінити рішення про присудження премії Гандке.

"Я доручив послу в Швеції бойкотувати церемонію. Письменник, який підтримував Мілошевича та його геноцид у Боснії та Косові, не заслуговує Нобелівської премії", - наголосив міністр закордонних справ Косова Бегджет Паколлі.

Крім того, виконувач обов'язків міністра закордонних справ Албанії Гент Какай заявив, що "виправдання жорстокості війни під час розпаду Югославії не повинно бути винагородженим".

Довідка:

Слободан Мілошевич - югославський і сербський державний і політичний діяч, президент Сербії з 1989 по 1997 роки, а потім президент Союзної Республіки Югославія у 1997-2000 роках.

Гаазький трибунал звинувачував Мілошевича у геноциді, зокрема вбивстві кількох тисяч мешканців Сребрениці, порушень законів війни та злочинах проти людства. Попри це, Гандке виступив з промовою на похороні Мілошевича.

Раніше повідомлялося, що вперше в історії українського телебачення вітчизняні телеканали транслюватимуть наживо нагородження лауреатів Нобелівської премії. Телеканали "UA:ПЕРШИЙ" та "UA:КУЛЬТУРА" транслюватимуть церемонію двома блоками. Перший розпочнеться у вівторок, 10 грудня, о 13:45 і триватиме до 15:40, а другий буде в ефірі з 16:40 до 19:30.

Loading...