live
Новини » Політика 1951 Читать эту новость на русском

Результати перемовин по-кремлівськи: Путін заявив, що Україна має амністувати членів НЗФ

Скріншот ZIK
загрузка...
загрузка...

Під час перемовин у Парижі був ухвалений підсумковий спільний документ, де підкреслено "безальтернативність Мінських угод 2015 року"

Україні потрібно провести низку реформ, пов’язаних із Мінськими угодами. Слід внести зміни до Конституції , які закріплюють особливий статус Донбасу, надати цій нормі безперервний характер, почати роботу над внесенням у текст поправок,  пов’язаних з імплементацією "формули Штайнмаєра" та заборонити кримінальне переслідування осіб, які брали участь у подіях на північному сході країни.

Про це під час підсумкової прес-конференції лідерів "нормандської четвірки", яку транслював телеканал ZIK, заявив президент РФ Володимир Путін.

Він розповів: під час перемовин був ухвалений підсумковий спільний документ, де підкреслено "безальтернативність Мінських угод 2015 року".

"Підкреслена важливість налагодження прямого діалогу між сторонами конфлікту. Учасники перемовин вітали розведення сил на трьох ділянках. Це справді, і за нашими оцінками, важливий етап на шляху деескалації на північному сході України і забезпеченню всеохоплюючого припинення вогню. Розраховуємо, що розведення сил буде поетапно продовжено", – заявив Путін.

Окрім того, за його словами, слід синхронізувати "процес досягнення перемир’я із проведенням в Україні політичних реформ, передбачених Мінськими угодами".

"Найперше йдеться про внесення змін до Конституції, які закріплюють особливий статус Донбасу. Необхідно також продовжити дію договору про особливий статус окремих регіонів Донбасу, надати цій нормі безперервний характер, як це і передбачено у Мінських відносинах. Почати роботу над внесенням у текст поправок, найперше, пов’язаних з імплементацією "формули Штайнмаєра". Не слід затягувати із виконанням інших зобов’язань – про амністію і заборону кримінального переслідування осіб, які брали участь у подіях на північному сході країни", – підкреслив президент РФ.

Окрім того, він підтвердив інформацію, що в ході переговорів була підтримана ідея підготувати обмін "всіх установлених – на всіх установлених".

"Важливий момент: необхідно збільшити кількість пунктів пропуску на лінії розмежування, створити максимально комфортні умови для швидкого, без багатогодинних черг, проходження  контрольних процедур тисячам людей, що живуть у цій зоні", – розповів Путін.

Як відомо, сьогодні, 9 грудня, у Парижі відбулася зустріч у "нормандському форматі", у якій взяли участь президент України Володимир Зеленський, президент Франції Емманюель Макрон, президент РФ Володимир Путін та канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Loading...
Loading...
Loading...