live

Радник Кличка про незаконні забудови: Це абсолютний "безпредєл" під прикриттям прокуратури і судів

Скріншот ZIK Радник міського голови Києва Максим Бахматов
загрузка...
загрузка...

Держава має виділити фонд, щоб купувати житло для людей, які отримали проблему через незаконні забудови

В Україні слід напрацювати єдину формулу стосовно усіх незаконних забудов: якщо споруда безпечна і там живуть люди, які придбали помешкання, її слід узаконити, а якщо ні – то знести, щоб не допустити катастрофи.

Про це в ефірі програми "HARD з Влащенко" на телеканалі ZIK заявив радник міського голови Києва Максим Бахматов.

Під час обговорення теми щодо незаконних забудов радник мера Києва нагадав, що у місті діє комісія щодо проблемних забудов, до складу якої він входить.

"Ми збираємося раз на тиждень і проговорюємо всі ці забудови. І щоразу нам доводиться вигадувати конструкції, як це зупинити, бо, на жаль, немає чарівної палички, щоб це зупинити і забудова була закрита", – сказав Максим Бахматов.

Радник мера Києва повідомив, хто здійснює незаконні забудови.

"Це робиться на 99% під прикриттям місцевої керуючої компанії, у 90% це приватна керуюча компанія… Я отримую по два-три повідомлення на день щодо "безпредєльних" забудов. 90% – це приватні ЖЕКи та ОСББ. Це можна закрити за одну годину. Мешканці збираються, кажуть вимогу – і це все зупиняється. Якщо вони хочуть, якщо ні – змова працює", – говорить гість програми.

Радник мера також прокоментував ситуацію довкола забудовника Максима Микитася.

"Напевно, це знали всі, і сигнали постійно передавалися. Так само, як забудови Войцеховського по всій країні, загалом 200 тисяч людей влізли в такі конструкції по всій країні. Це абсолютний "безпредєл" під прикриттям прокуратури і судів. Через суди вводилися у власність, але немає вводу в експлуатацію, ми не розуміємо, чи безпечні ці конструкції, чи небезпечні", – заявив Максим Бахматов.

Він продовжив: "Коли ми спілкувалися з паном Гончаруком, ми дійшли до думки, що ми маємо зробити одну формулу по всіх цих незаконних забудовах, у тому числі і "Укрбуді". Перше: якщо це безпечна конструкція, якщо люди там вже живуть, якщо вони купили квартири, ми маємо зробити все, щоб узаконити і щоб вони отримали власність. Якщо небезпечно і побудовано з порушеннями, ми маємо виселяти людей і руйнувати, щоб це не перетворилось на якусь огидну катастрофу".

Він додав, що держава має виділити фонд, щоб купувати житло для людей, які отримали таку проблему.

Як повідомляли раніше, 5 грудня під Офісом президента зібралися близько тисячі інвесторів "Укрбуду" з вимогою продовжити будівництво 20 житлових комплексів, яке простоює з липня.

Повне відео програми "HARD з Влащенко", в якій гостем був Максим Бахматов, можна переглянути тут.

Loading...
Loading...
Loading...